Hendek'te yangın çıkan pasajda çalışmalara başlandı

Geçtiğimiz günlerde kundaklama sonucu yanan Aksoğanlar Pasajı için Hendek Belediyesi kolları sıvadı. Hendek Belediyesi, Aksoğanlar Pasajı’nın bakım, onarım ve tadilatını yapacak.

Hendek Haber 23.05.2019, 15:19 23.05.2019, 15:32
Hendek'te yangın çıkan pasajda çalışmalara başlandı

Ortak alanlar yapılıyor

Yangının ardından Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun talimatı ile pasajda incelemelerde bulunan Hendek Belediyesi ekipleri, yaklaşık 17 işyerinin bulunduğu pasajda meydana gelen kundaklama sonrasında pasaj esnafı ile görüştü. Osman Yılmaz Caddesi’nde yer alan ve yangından zarar gören pasajın ortak alanlarına ait tamirat ve bakım işleri Fen işleri Müdürlüğü tarafından yapılmaya başlandı. Bu kapsamda koridor tavanın sıva döküm işlemi yapılarak temizliği bittikten sonra asma tavan uygulamasına başlandı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri dükkânların elektrik ana hatlarını yenileyerek esnafın elektrik mağduriyetini giderdi.

Geçmiş olsun

Her zaman esnafın yanında olduklarını söyleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Buradaki esnafımıza tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Ekiplerimizle yangından sonra hızlı bir şekilde hasar tespiti yaparak esnafımıza destek olmak için kolları sıvadık. Arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyorlar, elektrikler verildi. Diğer sorunları da çözeceğiz inşallah. Allah bir daha böyle bişey göstermesin”dedi. 

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu