Hendek'te Su Nedeniyle Uyarıda Bulunuldu, Saski den açıklama bekleniyor...

28 Ağustos saat 23:30 sularında Hendek Su şebekesinde geçmişte yaşandığı gibi ağır bir koku ile vatandaşlar su sıkıntısı yaşamaya başladı. Bodurumun üzerine Hendek Belediyesi bir açıklama yaparak suyun tüketilmemesi gerektiğini belirtti...

HENDEK HABER
Hendek'te Su Nedeniyle Uyarıda Bulunuldu, Saski den açıklama bekleniyor...

Hendek Belediyesi Vatandaşları uyarı amaçlı bir duyuruda bulundu. 

"Kıymetli hemşehrilerim;

Bu akşam saatlerinde çeşmelerimizden akan sularda oluşan kötü kokunun tespit edilmesinin ardından; konu ivedilikle Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekiplerine bildirilmiştir.

İçme suyu temin ve kontrolünde tek yetkili kurum olan SASKİ ekipleri hızlı bir şekilde su depolarını boşaltarak hatlarda gerekli temizlik çalışmalarını başlatmıştır.

Kokunun nedeni ve yaşanan bu olayla ilgili SASKİ’den gelen açıklamalar doğrultusunda yeniden bilgilendirme yapılacaktır.

Bu süreye kadar vatandaşlarımızın tedbirli olmalarını önemle rica ederiz. SASKİ'den gelecek bilgilendirmeye kadar vatandaşlarımızın tedbirli olmalarını ve içme suyu olarak kullanılmamasını önemle rica ederim."

Başkan Turgut Bababoğlu ve Hendek Belediyesi Sosyal Hesaplarından yapılan açıklama bu şekilde

Başkan Turgut Bababoğlu ve Hendek Belediyesi Sosyal Hesaplarından yapılan açıklama bu şekilde

Şeklinde oldurken, geçmiş ramazan ayında yaşanan durumun tekrar etmesi ve bir önceki durumun halka açıklanmaması sonrasında bu yaşanan durumun neden kaynaklı olduğu SASKİ tarafından yapılacak açıklama ile ortaya çıkması beklenirken Hendek halkı su dan nedenle tedirgin.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2020, 11:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasemin Beşoluk
Yasemin Beşoluk - 3 ay Önce

Hendekte su çeşmeden içilmiyor bunu bilin artık. Türkiye ye içme suyunu hendek sağlıyor ancak bizler hendekliler suyu çeşmeden içemiyoruz. Hendek belediyesinin bu konu üzerine gitmesini ve gerçek bir açıklama istiyoruz. Uyarı zamanı çoktan geçti.

Yahu
Yahu - 3 ay Önce

Su içme diyene kadar suyu kes.

Hasan Koca
Hasan Koca - 3 ay Önce

Anonsla yapılan uyarı yetersiz kalıyor,gecenin o vaktinde iki duyuruyla geçiştirildi.Ne olduğu anlaşılmadı bile!

Murat
Murat - 3 ay Önce

Yine aynı. Hikaye. Aynı. Masal.

SIRADAKİ HABER