Bin Çeşit Yapı Market

Hendek'te sosyal mesafe zemin uygulamaları devreye alındı

Belediye halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda sosyal mesafenin korunması için çalışma yapmaya başladı.

Hendek'te sosyal mesafe zemin uygulamaları devreye alındı

SOSYAL MESAFEYE DİKKAT!

Koronavirüs (COVİD-19) tedbirlerini yoğun bir şekilde uygulayan Hendek Belediyesi, halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda sosyal mesafenin korunması için çalışma yaptı.

KALDIRIMLAR BOYANDI

Hendek Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğüne bağlı ekipler, Başkan Turgut Babaoğlu’nun talimatıyla banka ve eczaneler gibi halkın ortak ve yoğun olarak kullanmak zorunda kaldığı alanlarda sosyal mesafe uyarısı yaptı. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda kaldırımlar sprey boya ile boyanarak, ‘Sağlığınız için mesafenizi koruyun. En az 1 metre’  yazıldı.

TEDBİRLER ARTACAK

Yapılan uygulama sonrasında banka ve eczane önlerinde sıra bekleyen vatandaşların boya ile yazılan alanlarda beklediği ve sosyal mesafe kurallarına uyduğu görüldü. Başkan Turgut Babaoğlu, alınan tedbirlerin artarak devam edeceğini ifade ederek, vatandaşların kendisini izole etmesini, ellerini yıkamasını ve mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamalarını istedi.

Uygulama vatandaşlarında beğenisini topladı

Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem Güldeste
Kerem Güldeste - 6 ay Önce

geçikmeli olsada güzel yerinde uygulamalar 2-3 hafta sonra virüsün ne denli ne olduğunu anlamakta güzel ama gelin görünki bunu hala anlamayan işletmeler ve marketler korana önlemi almadan devam ediyorlar herkese iş düşüyor uyan hendek yoksa büyüklerinin ebediyete uyuyacak

Önder Kelesoglu
Önder Kelesoglu - 6 ay Önce

Dünyanın çoğu yerinde insanlar Korona sız da bu mesafede durar Bankamatiklerde, Sadeçe burda arkanda duranın nefesini hizediyor Insan, coronasiz da mesafe lütfen

SIRADAKİ HABER