Hendek'te Regaib Kandili dolayısıyla camilerde Mevlid-i Şerif okutuldu

Üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili dolayısıyla camilerde Mevlid-i Şerif okutuldu. Eller semaya açılıp dualar edilirken, genci yaşlısı Hendek camileri doldurdu.

Hendek Haber 04.02.2022, 10:37 05.02.2022, 12:42
Hendek'te Regaib Kandili dolayısıyla camilerde Mevlid-i Şerif okutuldu
© HENDEK HABER

HENDEK'TE REGAİB KANDİLİ COŞKUSU

Üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili dolayısıyla camilerde Mevlid-i Şerif okutuldu. Eller semaya açılıp dualar edilirken, genci yaşlısı camileri doldurdu. Ayrıca camilerde belediye ekipleri tarafından vatandaşlara lokum ve gül suyu ikram edildi.

Hendek'te Regaib Kandili dolayısıyla camilerde Mevlid-i Şerif okutuldu

PROGRAM SONRASI LOKUM DAĞITIMI

Regaib Kandili dolayısıyla Hendek İlçe Müftülüğü tarafından camilerde kandil programı düzenlendi. Bu mübarek gecede Hendek Merkezde bulunan Yenicami, Orta Cami, Büyük Cami ve Rasimpaşa Camileri başta olmak üzere Yeşilyurt, Çamlıca, Puna ve Eseler Kuba Camilerinde kandil programları sonrasında belediye ekipleri tarafından vatandaşlara cami çıkışında gül suyu ve lokum ikram edildi. Vatandaşlar, Regaib Kandili dolayısıyla lokum dağıtımından ve programlardan oldukça memnun kaldıklarını belirterek Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'na ve Hendek Müftülüğüne teşekkür ettiler.

Hendek'te Regaib Kandili dolayısıyla camilerde Mevlid-i Şerif okutuldu

BABAOĞLU: DUALARDA BULUŞALIM

Regaib Kandili dolayısıyla İlçedeki birçok camide Mevlid-i Şerif okutularak dualar yapıldığını dile getiren Başkan Babaoğlu, " Tüm hemşehrilerimin ve Türk İslam âleminin Regaib kandillerini tekrar tebrik ediyorum. Bu mübarek gecenin kalplerimizi ve gönüllerimizi aydınlatmasını, bütün insanlığın hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Hak`tan niyaz ediyorum. Allah yaptığımız ibadetleri ve duaları kabul etsin. Rabbim aziz vatanımızı ve milletimizi korusun. Huzur içinde, sağlıkla dualarda buluşalım. "dedi. Başkan Babaoğlu ve MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı kandil gecesini Büyük Camiinde idrak etti.

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (0)
29
açık