Hendek'te fiyat denetimleri yapılıyor

Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, iş yerlerinde hijyen ve raflarda fiyat etiket denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

Hendek Haber 30.03.2020, 15:19 30.03.2020, 15:57
Hendek'te fiyat denetimleri yapılıyor

HİJYEN VE FİYAT DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, iş yerlerinde hijyen ve raflarda fiyat etiket denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

DENETİMLER

Dünyada ve ülkemizde büyük tehdide yol açan Koronavirüs (COVİD-19)salgını sonrasında tedbirleri hassasiyetle uygulayan Hendek Belediyesi, vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışmalarını sürdürüyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgelerinin uygulanıp uygulanmadığını denetleyen Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, hijyen ve fahiş fiyat denetimlerine de hız kesmeden devam ediyor.

FAHİŞ FİYAT

Gıda ürünü satışı yapılan iş yerlerinde hijyen denetimleri yaparak, açıkta ürün satışı yapılmaması, ürünle temas ve alınması gereken ekstra tedbirleri esnafa hatırlatan Zabıta ekipleri, kurallara uyulması noktasında tebligatta bulunuyor.  Ekipler diğer yandan fırsatçılara göz açtırmamak amacıyla raflarda etiket denetimi yaparak fahiş fiyat uygulamasına geçit vermiyor.

TEŞEKKÜR

Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada denetimlerin aralıksız devam edeceği ifade edilirken, “Vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenli gıda için görevimizi aralıksız sürdüreceğiz. Bu zor dönemde vatandaşlarımızın normal fiyatlarla istediği ürüne erişebilmesini sağlamak istiyoruz. Esnafımızı özellikle hijyen ve temizlik konusunda sık sık uyarıyoruz. Kurallara uyan esnaf ve sanatkarlarımıza teşekkür ederiz” denildi.  

Yorumlar (2)
Özlem Günal Albayrak 2 yıl önce
Sadece marketlere değilde, şu herşeyi bulabildiğimiz hırdavat, züccaciye,eskiden milyoncu diye açılan yerlerse denetlensin en çok onlar fiyat arttırdı.50 kuruşluk fısfıs şişesini 5 tlden satan kolonyayı 35 tlye çıkaranlar insanlar mecbur diye fırsattan istifade
Burak soylu 2 yıl önce
Marketlerin yogunlugununda denetim altına alınması lazım. Cumartesı gunu ilçemizde bulunan 2 markete gittim bınpişman oldum. Çokkk kalabalık hanı marketlere belirli sayıda insan alınacaktı benım gıttıgı markette abartısız 50 kısı kesin vardı. Mesafe koyulmadan alısverıs yapılıyordu hatta bir kisiyi uyardım mesafe konusunda. Ama kazaların oldugu bölümde insan yığını vardı. Hendegı köpüklü sularla yıkamak guzel de bıde marketlerın yogunlugunu denetlenmelı
19
kapalı