Hendek'te Bir Fabrikada Korona Virüs Nedeniyle Üretime Ara Verildi

İlçemiz Hendek’te yıllardır fındık konusunda üretim ve ihracat yapan fındık fabrikası coronavirus şüphesiyle üretime ara verdiği öğrenildi.

Hendek Haber 24.04.2020, 19:04 31.05.2020, 01:02
Hendek'te Bir Fabrikada Korona Virüs Nedeniyle Üretime Ara Verildi

Çalışanlar arasında bir kişinin dışarıdan kendi çevresinde virüse maruz kaldığı ve Hastaneye başvurduğu ve sonrasında çıkan sonuçlarının korona pozitif vaka olduğunu öğrenilmesinin ardından, fabrika’da yakın çalışan arkadaşlarının sağlığını riske atmamak için üretime ara verildiği öğrenildi.

Bir çalışanın korona virüs pozitif vaka çıkması nın ardından hastaneye yatırıldığı ve çalışanın temas etmiş olabileceği diğer çalışanlara, çarşamba günü bulaşı şüphesiyle hastanede testlere tabi tutuldukları, bugün itibariyle fabrika üretimine tedbir amaçlı 14 gün ara verdiği öğrenildi.

Fabrika çalışanları Sms ile bilgilendirildi, üretime tedbir amacıyla 14 gün ara verildiğini, fabrikanın  kapalı olduğu süre zarfında dezenfekte edilleceğine ilişkin bir sms ile çalışanlar bilgilendirildiği öğrenildi.
 

Yorumlar (3)
Anonim 2 yıl önce
Nasıl yandaşlık yaptığınız ortada sadece 1 vaka var deyip insanların yüreğine su serpemezsiniz her gün süzün haberlerinizi okurdum ama yalan haber yaptığınızı gözlerimle gördükten sonra işe yaramazmışsınız tebrikler
Hendek Haber 2 yıl önce
Sayın Anonim, yetkililerin bilgi paylaşmayarak tüm toplumu ve kamu oyunu bilgilendirmediği şu günümüzde, gerek vakka sayılarını, gerekse yaşananları kişi ve kurumları yıpratmadan kamu oyu ile paylaşmaya çalışmaktayız. Bizim edindiğimiz ve kesin olan bir kişinin fabrikadaki diğer kişiler bulaştırmasını önlemek amacıyla fabrika üretimi durdurduğu bilgisine ulaştık.Şunu iyi bilin biz her konuda toplumu bilgilendirmeye çalışmaktayız fakat içinde bulunduğumuz durumda yetkililerin vatandaşı bilgilendirmeyerek geçirdiği şu süreç ilçemiz Hendek'te güllük gülistanlık bir durum varmış casına yaşanan bu süreçi yönetenlere edin siteminizi. Saygılarımla
Ss 1 yıl önce
Hangi fabrika