Hendek Servetiye Caddesinde yağmursuyu hattı çalışması yapılıyor...

Hendek Yenimahalle Servetiye Caddesinde devam eden yağmur suyu hattı çalışmalarının 3.etabındaki çalışmalar ekipler tarafından sürdürülüyor.

Hendek Haber 24.12.2020, 13:02 26.12.2020, 23:46
Hendek Servetiye Caddesinde yağmursuyu hattı çalışması yapılıyor...
© HENDEK HABER

HENDEK’İN ALT YAPISI HIZLA SAĞLAMLAŞIYOR

Şehrin merkezinde başlatılan yağmur suyu hattı çalışmalarının 3.etabının Yenimahalle Servetiye Caddesinde devam ettiğini ifade eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Tamamlanan altyapı uzunluğu 2350 metreye ulaştı. Hedefimiz en az sorunla, şehrimizi güçlü bir alt yapıyla geleceğe taşımak” dedi.

Hendek Servetiye Caddesinde yağmursuyu hattı çalışması yapılıyor

HIZLA SÜRÜYOR

Hendek Belediyesi tarafından şehrin genelinde başlatılan yağmur suyu altyapı ağının Yenimahalle ayağı olan 3.etap 3. Kısım çalışmaları hızla devam ediyor. Cumhuriyet Meydanı – Şehit Ali Gaffar Okkan Caddesi kesişimi ve Akova Mahallesinde tamamlanan alt yapı çalışmaları sonrasında Yenimahalle Servetiye Caddesinde yağmur suyu hattı oluşturuluyor. Sağlam altyapı ağı ile güçlendirilen alt yapıyla Hendek’in uzun yıllar problem yaşanmaması hedeflerken, yaşanan sorunların bertaraf edilmesi planlanıyor.

TAMAMLANAN-DEVAM EDEN

Yağmur suyu hattı çalışmaları hakkında bilgiler veren Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Hatırlanacağı üzere önce Zeki Cömert parkı önü, ardından Akova, sonrasında ise Yenimahalle Yıldırım Beyazıt Caddesinden başlanarak 2028 ve 2003 numaralı sokaklar alt yapıya kavuştu. Ekiplerimiz şuan Servetiye Caddesinde çalışmalarına devam ediyor. 1,4 kilometre uzunluğunda bu yolun 1120 metrelik kısmı 600’lük borularla çift hat olarak tamamlandı” dedi.

MAĞDURİYET İSTEMİYORUZ

Başkan Babaoğlu, şehrin merkezinde 2350 metre uzunluğunda yağmur suyu çalışması yapıldığına dikkat çekerek, “ Büz döşeme çalışmalarının ardından ekiplerimiz yol düzenleme ve zemin sağlamlaştırma çalışmalarını hızlı bir şekilde yapıyor. Bir yandan ihtiyaç olan bu çalışmaları yaparken, diğer yandan vatandaşlarımızın mağdur olmaması içinde hassasiyet gösteriyoruz. Yapılan işin kalıcı olması adına zeminin tamamen sıkılaşmasının ardından asfalt yama çalışması yapılacak” diye konuştu.

Hendek Servetiye Caddesinde yağmursuyu hattı çalışması yapılıyor

KRONİK SORUNLARA NEŞTER

Babaoğlu, “ Tüm mahallelerimizde çalışmalarımız devam ederken, Hendek’in kronik sorunlarını çözerek mahallelerimizi en güçlü hizmetlerle buluşturmaya devam ediyoruz. İşlerliğini yitirmiş, yetersiz kalan ve ya hiç yağmur suyu hattı bulunmayan yerlerde çalışıyoruz. Sorunları yerinde tespit edip gerekli görülen yerlere ayrı bir yağmur suyu hattı oluşturuyoruz. Bu sorunlar giderildiğinde yayaların ve araç sürücüleri mağdur olmayacak. Güçlü altyapı sağlam gelecek hedeflerimiz için çok çalışıyor Hendek’in sorunlarını bir bir çözüyoruz. Hemşehrilerimizin içi rahat olsun alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız ara vermeden mahallelerimizde devam edecek ”dedi.

Hendek Servetiye Caddesinde yağmursuyu hattı çalışması yapılıyor

Hendek Servetiye Caddesinde yağmursuyu hattı çalışması yapılıyor

Hendek Servetiye Caddesinde yağmursuyu hattı çalışması yapılıyor

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (1)
Vedat Pol 11 ay önce
akp belediyesi bu yolu açarken önce alt yapısını yapsaydı ya, yazık değilmi şimdi önce iş yükü ve tekrarda nasfalt parasına bunlar hep vatandaşın parası, herşey bitmeden asfalt yapıyorlar sıfır asfalt parçalıyorlar bıktık
21
açık
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı