banner194

Hendek Meclis Üyesi Şehit yakınlarını arıyor...

Hendek Belediye Meclis Üyesi Yaşar Aygüneş, anlamlı bir araştırmaya imza atıyor. Kurtuluş savaşına Sakarya ili Hendek ilçesinden katılarak şehit olan iki şehidin yakınlarının bulunması için araştırmalar yürütüyor.

Hendek Meclis Üyesi  Şehit yakınlarını arıyor...

Hendek Belediye Meclis Üyesi Yaşar Aygüneş, anlamlı bir araştırmaya imza atıyor. Kurtuluş savaşına Sakarya ili Hendek ilçesinden katılarak Şehit olan iki şehidin yakınlarının bulunması için araştırmalar yürütüyor.

Hendek Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi ve Grup sözcüsü Yaşar Aygüneş Kurtuluş savaşında şehit olan ve Dumlupınar Şehitliğinde mezar taşında isimlerinin yazıldığı şehitlerimizin Hendek ilçesinde yaşadığı düşünülen aile fertlerine ulaşmak ve onları onure etmek amacıyla bir çalışma başlattı.

Aygüneş yapmış olduğu çalışmalarla ilgili Sosyal medya hesabından mesaj paylaştı ; “Milli Savunma Bakanlığı ve Nüfus idaresinden yaptığımız araştırmalardan sonuç alamadık. Vatan için can veren bu şehitlerimizin ilçemizde adlarını yaşatmak ve ailelerini bir nebze olsun onore etmek için bu araştırmayı yapıyoruz.Bu paylaşım ne kadar çok paylaşılırsa ailelere ulaşma ihtimalimiz o kadar çok kolaylaşır kanaatindeyiz.LÜTFEN PAYLAŞARAK DESTEK OLALIM.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 13:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
TC Mustafa Arslan
TC Mustafa Arslan - 5 ay Önce

1897 ve 1899 doğumlu Hüseyin ve Alaaddin Hendek nüfus kütüğünden bulunabilir , baba adlarından bulunur diye düşünüyorum

Aşkın Bayrak
Aşkın Bayrak - 5 ay Önce

Sehitlerimizi rahmet le aniyoruz amin

KENAN EŞME
KENAN EŞME - 5 ay Önce

EMİROĞLU HÜSEYİN DEDEMİN ANNESİNİN BABASI OLUR

SIRADAKİ HABER