Hendek Marketlerinde Denetim Zamanı...

Hendek ilçe genelindeki marketlerde ürünlerin çeşitli konularda denetimleri yapıldığı açıklandı.

Hendek Haber 09.03.2022, 18:55 09.03.2022, 19:01
Hendek  Marketlerinde  Denetim Zamanı...
© HENDEK HABER

MARKETLERE SIKI DENETİM DEVAM EDİYOR

Hendek Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe genelinde ki marketlerde ürünlerin son kullanma tarihleri, reyon fiyatları ile kasa fiyatlarının karşılaştırılması gibi denetimlerin yanı sıra fahiş fiyat denetimlerini sürdürmeye devam ediyor.

YASA VE MEVZUATLAR KAPSAMINDA 

Hendek  Marketlerinde  Denetim Zamanı...

Hendek Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe genelinde ki marketlerde ürünlerin fiyatlarında artış yaparak haksız kazanç elde edilmesini engellemek amacıyla sürdürdüğü yoğun denetimlerine devam ediyor.  Vatandaşların mağdur olmaması adına süren denetimler kapsamında ekiplerimiz, alışveriş sepetine rastgele farklı ürünler koyarak kasaya gidiyor ve etiket ile kasadaki fiyatların eşleşip eşleşmediğini kontrol ediyor. Ayrıca bu fiyatların karşılaştırılması da yapılarak fahiş uygulama olup olmadığı denetleniyor. Ekipler ayrıca ürünlerin son kullanma tarihi, hijyen ve diğer denetimlerini de yapıyor.

Hendek  Marketlerinde  Denetim Zamanı...

DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI 

İlçe genelinde denetimlere hız kesmeden devam edildiğini açıklayan Hendek Belediyesi, “Haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı deneyimlerimizi sıklıkla gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz tarafından yapılan denetimlerde ortaya çıkan usulsüzlüklere karşı gerekli idari yaptırımların uygulanması için işlem başlatılırken, yasa ve mevzuatlara uygun olarak vatandaşlarımız hak ve menfaatlerini korumaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın da bu konuda şikâyetleri olduğunda 444 54 03’ü arayarak Beyaz Masayı aramasını önemle rica ederiz” denildi.
 

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (7)
Hatice Çakmak Yıldız 3 ay önce
Denetim yaptıkça fiyat artıyor
Dursun Ayar 3 ay önce
Mümkünse akaryakıt istasyonlarını da denetlesinler bu ne ya her gün 2lira zam
Nedim Top 3 ay önce
İyi denetleyin 5 kg yağa 200 lira dediler dün
Mahmut Becit 3 ay önce
Sürekli denetlensi bunlarrr
Fatih Koç 3 ay önce
Mahmut Becit abi bişey denetledikleri yok son kullanma tarihine bakıp çıkıyolar
Hayati Ateş 3 ay önce
ATINI ALAN KÖPRÜYÜ ÇOKDAN GEÇDİ BİLE olan bu millete oluyo market çiler ÇOKDAN köşelik oldu 180 ne yağ bir anda fiyat yükseltip sattılar şimdi o fiyat normal deyip denetimi arkadaşlara yutturuyorlar bizde denetim yapılıyor diye izliyoz ne günlere kaldık
Sezai Ateş 3 ay önce
Marketlerde hiç bir fark yok bu nasıl iş indirim yapan yok tutturdular Bı yağ işi sadece yağmı uctu Allahını seven birileri yokmu bu ülkede adam gibi müdahale edip indirim yapan yaptıran yokmu hep gösteriş sadece
15
açık