banner194

Hendek ilçe merkezinde 15 dakika öylece bekledi

Bugün Hendek Cumhuriyet meydanında bir Öğrenci rahatsızlığı dolayısıyla yolda fenalık geçirdi. Yolda fenalık geçiren öğrenci için ambulans çağrıldı , ambulans ilçe merkezine 15 dakika da gele bildi.

Hendek ilçe merkezinde 15 dakika öylece bekledi

Bugün Hendek Cumhuriyet meydanında bir Öğrenci rahatsızlığı dolayısıyla yolda fenalık geçirdi. Yolda fenalık geçiren öğrenci için ambulans çağrıldı , ambulans ilçe merkezine 15 dakika da gele bildi.

Hendek Cumhuriyet alanı ilçe merkezinde yaşanan olayda bir öğrenci henüz nedeni belirlenemeyen bir nedenden ötürü  baygınlık geçirdiği öğrenildi. Olayı farkeden çevre esnafı hemen 112 acil ambulans ekiplerine bilgi verildi.  İlçede 2 adet ambulans olduğu her iki ambulansında hasta sevki yaptığı belirtildi. Hendek 2.OSB bölgesinde yer alan ambulans merkezinden bir ambulans yönlendirildi. Yönlendirilen ambulansın ilçe merkezine ulaşması 15 dakika sürdü.

Bu esnada yerde hareketsiz bir şekilde yatmakta olan öğrenciye, çevreden geçmekte olan vatandaşlar, yüzünü su ile yıkayarak öğrencinin hareket etmemesi ve yerden kalmaması için başında beklediler.

Olay Yerine geç geldiği öne sürülen ambulansa çevrede bulunan vatandaşlar tepki göstererek, daha önemli bir durumda ambulansların bu denli gecikmesi yaşam mücadelesi vermekte olan hastaların yaşamlarının büyük tehlikeye gireceği konusunda serzenişte bulundular.

Hendek İlçesinin nüfusunun 90 bin kişiye yaklaştığı şu günlerde ilçe merkezine 1 ambulans , Hendek 2. OSB bölgesine bir ambulans olmak üzere 2 ambulansa sahip. Yönetmeliklere göre 100 bin nüfusa sahip bir ilçeye 2 ambulans düşmekte. Ambulansların hasta sevk aracı olarak etkin kullanıldığında ilçede yaşanabilecek acil bir durumda bu tarz olaylarla karşı karşıya gelinmekte.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 21:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin İlerilemiş
Hüseyin İlerilemiş - 11 ay Önce

Insan cani bu kadar ucuz işte hastaneyi anasının gözüne kurdular hastanenin 2 yolu da keskin viraj ambulans 4 den 2 ye düşüyo virajda hep zaman kaybı keşke merkezde olsaydı hastane on numara hastane yapıldı icinde hemsireler bile başhekim olmuş

Ferhan Gümüş
Ferhan Gümüş - 11 ay Önce

Bu gene iyi bize Laz'ım olduğunda akyazıdan geldi 40 dakikada sağlıkta devrim var uçuyoruz a millet uçuyoruz

Ferhan Gümüş
Ferhan Gümüş @Ferhan Gümüş - 11 ay Önce

Halit Keleş doğru ezan bile bunlar sayesinde okunuyor memlekette bunlar gelmeden önce hristiyandı bu topraklar

Halit Keleş
Halit Keleş @Ferhan Gümüş - 11 ay Önce

Ferhan Gümüş demekki sen bilmiyorsun eskiden ambulans gelmiyordu gelsede parasını alıyordu ticari taksi gibi eskiyi bilmezsen devrimide bilmezsin

Samet Ayse Canikli
Samet Ayse Canikli - 11 ay Önce

Yeni başkan bunada el atsin artık verdiği sözler yerine gelsin yavaş yavaş öyle mitinglerde vaatlerle olmuyo bu işler icraat yapmak lazim

mehmet inanc
mehmet inanc - 11 ay Önce

her başı ağrıyan ambulans çağrışırsa tabiki yetişmez

Kerem Köy Ürünleri
Kerem Köy Ürünleri - 10 ay Önce

Yeni mahalledeki ambulans akşama kadar boş boş yatiyor

Nedim Top
Nedim Top - 10 ay Önce

Her hastayı SAKARYA araştırmaya sevk edersen ambulans bulamazsın araştırmadaki doktorlar bile illAllah etmiş hendek hastanesinden

Ali Saglam
Ali Saglam - 10 ay Önce

Ambulans gelse ne olacak hastanede doktor olmadıktan sonra


SIRADAKİ HABER