Hendek İl Sınırında köy yolları kayalarla kapatıldı

Dün Gece alınan 30 Büyükşehirde giriş ve çıkışların kapatılması hususunda karar alınmıştı. Hendek - Gümüşova Köy bağlantı yol geçişleri, bugün güvenlik güçleri ve belediye ekiplerince güvenlik amacıyla kapatıldı. Hendek - Gümüşova İl Sınırında yollar kayalarla kapatıldı

Hendek Haber 04.04.2020, 19:15 04.04.2020, 20:12

Dün Gece alınan 30 Büyükşehirde giriş ve çıkışların kapatılması hususunda karar alınmıştı. Hendek - Gümüşova Köy bağlantı yol geçişleri, bugün güvenlik güçleri ve belediye ekiplerince güvenlik amacıyla kapatıldı.

Buna göre Hendek - Gümüşova arasında iki köyü bir araya bağlayan Hendek Yeşilvadi (Karaçökek) Mahallesi - Gümüşova Yeşilyayla (Büyük Bıçkı) Mahallesi bağlantı yolu ve Hendek Beylice (Nüfren) Mahallesi - Gümüşova Yeşilyayla (Büyük Bıçkı) Mahallesi bağlantı yollarında ekipler yol üzerine kaya yığarak önlem amaçlı iki ilin kontrolsüz geçiş noktalarını kapattı.

Alınan Önlemler sonrasında vatandaşların ihtiyaçlarının gidere bileceği alternatif yollardan olan Yeşilyayla (Büyük Bıçkı) - Gümüşova ilçe bağlantı yollarından olan Yongalık, Devrente yolunu kullanabilecekleri anons sistemiyle anons edilerek vatandaşlara duyruldu.

Düzce ile Sakarya arasında TEM otoyol giriş çıkışları yanı sıra , D-100 karayolunda ilçe , il giriş çıkışlarında önlemler sürdürülürken, her iki ili birbirine bağlayan mahalle bağlantı yollarda ulaşıma kapatıldı.

Kırsal kesimde yer alan yollar, bölge halkı tarafından bilinmekte ve kullanılmaktaydı, bu bağlamda iller arasında izolasyonun kontrollü izolasyonun sağlanabilmesi için önlemler alınmaya devam ediliyor.

Sabah Saatlerinde Jandarma ekiplerince kontrollerle sürdürülen Yeşilvadi (Karaçökek) - Yeşilyayla Mahalle yolu 16:00 saatleri itibariyle gelen iş makinalarının yola döktükleri kayalar ile tamamen ulaşıma kapanmış oldu.

Geçiş noktasına dışarıdan gelen sürücüler bir anda karşılarında kaya yığınıyla karşılaştıklarında durumun nedenini anlamasalarda bir süre sonra gerçek ortaya çıktı.

GECE FARKEDİLMEYEBİLİR

Gündüz şeritlerle çevirili olan geçiş noktası, yolu kullanmak isten sürücülerce fark edilebilmekte, fakat gece bölgeden geçmek isteyen vatandaşların yola dökülmüş olan kayaları fark etmeleri için çok dikkatli bakmaları gerektiğinden ötürü vatandaşlar uyarılıyor. Yola dökülen kayaların bulunduğu alan özellikle bayır aşağı olması ve herhangi bir aydınlatmanın bölgede bulunmaması kazalara neden olabileceği düşünülürken, reflektörlü önlem alınması gerekiyor.

Alınan yol kapama önlemleri sonrasında, camii anons sistemleri ile her iki bölgede yaşamakta olan vatandaşlar bilgilendirilerek yolları kapatıldığını öğrendi.

Yorumlar (17)
Nuriye Kırmaz 2 yıl önce
Herkes otursun evinde yollari kapattık şu an misafir kabul edemitoruz malesef
Deniz Kırmaz Cengiz 2 yıl önce
Malesef birine bişe olsa kayaları kaldırmayı beklerler artık
Yusuf Kara 2 yıl önce
Hasta olan ne olacak olay cıkza ne olacak
Ismail Narin 2 yıl önce
sanane ne olacaksa olsun köydemi oturuyorsun sen
Mrvt Bgdtl 2 yıl önce
Ne kadar ilkel bir uygulama. Bölgenin asayişi yokmu gidiş geliş kontrolünü sağlayacak.Bu nedir böyle. Taş devrindemiyiz!
TC Candan Berber 2 yıl önce
Birine bişey olsa ne ambulans ne polis gelebilir ondan sonra gelmediler diye sopalarla kostururlar olacak iş degil
Soner Tosun 2 yıl önce
mantıklı????
Volkan - Yasemin Kandil 2 yıl önce
Hangi mal düşünmüş acaba...ya acil bir durum olsa!
Ülker Pekşen 2 yıl önce
Evet bende haberlerde gordum bunlar koyumuzede sokmuyorlar bizi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın