Hendek içme suyu ile ilgili ikinci açıklama yapıldı...

Dün gece Hendek içme suyunda yaşandığı iddia edilen koku sonrasında SASKİ tarafından konuyla ilgili olarak yapılan ikinci açıklama yapıldı. Açıklamada vatandaşların gönüllerine su serpilerek, suyun tüketile bileceği belirtildi.

Hendek Haber 29.08.2020, 16:11 29.08.2020, 16:28
Hendek içme suyu ile ilgili ikinci açıklama yapıldı...
© HENDEK HABER

Dün gece Hendek içme suyunda yaşandığı iddia edilen koku sonrasında SASKİ tarafından konuyla ilgili olarak yapılan ikinci açıklama yapıldı. Açıklamada vatandaşların gönüllerine su serpilerek, su analiz sonuçlarına göre suyun tüketile bileceği belirtildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SASKİ SU İDARESİ HENDEK AÇIKLAMASI

“Su numunelerinde negatif bir bulguya rastlanmadı Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından Hendek’te içme suyundan alınan numunelerde insan sağlığını etkileyecek negatif bir bulguya rastlanmadığı açıklandı. Su numunelerinin temiz çıktığına yer verilen açıklamada, içme suyunun yakından takip edilmeye devam edileceği ifade edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından Hendek’te içme suyundan alınan numunelerde negatif bir bulguya rastlanmadığı açıklandı. 28 Ağustos Cuma akşamı yaşanan şikayet üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem  Yüce nin talimatıyla harekete geçen SASKİ ekipleri gerekli incelemeleri başlatmış, alınan numuneler laboratuvara gönderilmiş, borulardaki sular tahliye edilmiş. Laboratuvar sonuçlarına göre ise alınan numunelerde insan sağlığını etkileyecek negatif bir bulguya rastlanmadığı tespit edildi.

Bulguya rastlanmadı

Konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde: “Hendek ilçemizin bazı bölgelerinde içme suyunda koku olduğuna yönelik şikayetler üzerine Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin talimatıyla harekete geçtik. Teknik ekiplerimizin intikal ettiği Hendek’te depolarda, isale hatlarında ve şebekelerde incelemelerde bulunduk. Herhangi bir kokuya rastlamamanın yanı sıra klor seviyelerinin de normal olduğunu tespit ettik. Kör noktalardaki hafif koku nedeniyle de numuneleri alarak laboratuvarımızda inceledik. Aldığımız numuneler neticesinde içme suyunda insan sağlığını etkileyecek negatif bir bulguya rastlanmadığını tespit ettik. SASKİ olarak içme suyunun yakından takip etmeyi, hemşerilerimizin musluklarına en sağlıklı şekilde su ulaştırmaya devam edeceğiz” denildi.
 

Yorumlar (4)
Osman 2 yıl önce
Nisan ayındaki sonuçlarda paylaşılmadı gelince paylaşılacaktı demekki o daha gel eden bu nasıl geldi?
Kenan önüç 2 yıl önce
2. Kez yaşıyoruz.. Bu kadar basit olmamalı numuneyi kaynaktanmı alıyorsunuz. Şikayet gelen evdeki musluktan alırsanız daha iyi olur. Elimizden bile çıkmayan kokunun negatif olması mümkün değil.
Burak soylu 2 yıl önce
Sudaki kotu kokuyu da gectık bız Köprübaşı mahallesi olarak su yok suuuuuu Allah'a havale ediyoruz siz yetkilileri Allah cıkarsın sizden. Bu sıcak gunlerde evimizde su yok ne işten gelince duş alabiliyoruz ne çamasır ne bulasık yıkayabılıyoruz yandık kavrulduk Bı duş alamadık. Fatura yazmayı biliyorsunuz bitek. Saskı bu konuyu (cimere) kadar götürecez busıcaklarda bizleri bu duruma düşürdünüz bızden beter olun kim sorumluysa budurumdan cumartesi pazar en sıcak gunlerde susuzluk çekiyoruz bız yandık siz bizden beter yanın...
hakan kasap 2 yıl önce
bunlara doldurup bir bardak suyu canlı yayında içireceksin bakalım içebiliyorlarmı?tahlil demesi kolay.utanın utanın yetkililer.istanbulda şişelenmiş su içiyorum Hendeğimin.Hendeklileride o tarafa doğru gidiyor.
4
açık