Hendek Gençlik Merkezi Tarih oluyor…

Geçmiş belediye başkanlarının büyük hedeflerle inşa ettiği, Hendek’te ilklerin yer aldığı ve Uludere çayı bölgesinin gelişmesinde büyük rol oynayan Hendek Gençlik Merkezi HGM Sakarya İl Spor Müdürlüğü tarafından geldiği öğrenilen teklifle Gençlik Spor İl Müdürlüğüne 10 yıllığına devredileceği açıklandı.

Hendek Haber 07.11.2019, 12:27 07.11.2019, 12:44

Geçmiş belediye başkanlarının büyük hedeflerle inşa ettiği,  Hendek’te ilklerin yer aldığı ve Uludere çayı bölgesinin gelişmesinde büyük rol oynayan Hendek Gençlik Merkezi HGM Sakarya İl Spor Müdürlüğü tarafından geldiği öğrenilen teklifle Gençlik Spor İl Müdürlüğüne 10 yıllığına devredileceği açıklandı.

Dün gerçekleştirilen Kasım Ayı Meclis toplantısının 2. gündem maddesi olan Hendek Gençlik Merkezi içerisinde bulunan üst katların 10 yıllık süreyle Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğüne devredilmesi karara bağlandı.

Başkan Babaoğlu Konuyla ilgili Meclis Üyelerine ve Kamuoyuna şunları belirtti; “Bu tesisin Hendek Belediyesine aylık 60-70 bin lira bir gideri var. Aşağıda düğün salonu var kira geliri var ama , kullanım konusunda bu bölgeyi , öncesiyle sonrasıyla aktif hale getiremedik, bu işin baş aktörü gençlik spor bakanlığı, onunda sakaryadaki gençlik spor il müdürlüğü burayı amacına uygun bir şekilde kullanmak, gençlik hizmetlerine tahsis edilmesi için bir talebi oldu. bizde baktık , hem maliyet acısından , hemde gençlerimiz için faydalı olacağını düşündüğümüz için meclis gündemine taşıdık” dedi.

Alınan bu karar ile Hendek Gençlik Merkezinin aşağıda belirtilen bölümleri 10 yıllığına Sakarya Gençlik Spor il müdürlüğüne kiralanmasına oy birliği ile karar verildi.

Yorumlar (0)
15
açık
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı