Hendek - Esentepe seferleri aralıksız devam ediyor

Hendek Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Hendek’ten Esentepe kampüsüne giden ücretsiz öğrenci servislerinin kaldırıldığı yönündeki haberler üzerine açıklama yaptı.

Hendek Haber 28.09.2019, 19:41 28.09.2019, 19:53
Hendek - Esentepe seferleri aralıksız devam ediyor

Toplu Taşıma Araçları Yönetmeliği gereği Hendek - SAÜ Esentepe Kampüs seferlerinin 23 Eylül Pazartesi gününden seferlerin UKOME onaylı ‘J’ plakalı Hendek Özel Halk Otobüsleri tarafından yapıldığı belirtildi. 

GÜNDE 4 SEFER YAPILIYOR

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; Hiçbir öğrencinin mağdur olmaması adına 23 Eylül Pazartesi gününden itibaren Dekanlık ile görüşerek belirlenen saatlerde seferlerin başlaması sağlanmıştır. Hendek Gül Kooperatifi bünyesinde faaliyet gösteren Büyükşehir Belediyesine bağlı ‘J’ plakalı araçlar Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hendek Eğitim Fakültesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Hendek Meslek Yüksekokulu'nda eğitim gören öğrencilerin Esentepe Kampüsüne ulaşımlarını sıkıntısız bir şekilde sağlamaktadır.  Bu doğrultuda Rasimpaşa cami yanından hareket eden otobüsler, öğrenci yurtlarının bulunduğu duraklardan öğrencileri alarak Esentepe kampüsüne gitmektedir. Hendek’ten hafta içi her gün saat 08.00- 10:30-13:30 ve 16:00 saatlerinde Esentepe’ye araçlar kalkarken, Esentepe Kampüsünden ise Hendek’e 09:00-11:30-14:30-17:30 saatlerinde araçlar kalkmaktadır. Kart54’lerini kullanarak ulaşımlarını güvenli ve konforlu bir şekilde sağlayan öğrencilerin yararlandığı otobüslerde ‘Kampüs’ yazısı yer almaktadır” denildi.

YÖNETMELİK AÇIK VE NET

5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 7, 9 ve 12. maddeleri ile 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18/m maddesi uyarınca Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanan Toplu Taşıma Araçları Yönetmeliğine dikkat çekilen açıklamada, “Büyükşehir Belediyemizin toplu ulaşım yönetmeliğinin 1.maddesinde yer alan, ‘Kamu yararı ve kamu menfaati uyarınca vatandaşların ulaşım hizmetlerinden en kaliteli şekilde faydalanmasını sağlamak, kaliteli, planlı ve ekonomik, idarenin yönetim, işletme ve denetim organizasyonu altında bütünleştirilmesi, idare ve diğer işleticiler tarafından yapılmakta olan toplu taşıma hizmetleri ile koordinasyon içinde yürütülmesi, çalışma koşullarının belirlenmesi, denetlenmesi ve yönetilmesi ile ilgili birimin yetki ve sorumluluk alanlarının belirlenmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir’ ifadesiyle, yönetmeliğin bütünü gereği UKOME iznine tabi taşımacılık izni verilen  ‘J’ plakalı araçlarla  diğer tüm ilçelerde olduğu Hendek’te öğrencilerimizin ulaşımı sağlanmaktadır. UKOME tarafından belirlenen ücret dahilinde tüm il genelinde olduğu gibi Hendek’te de öğrencilerimiz SAÜ Esentepe kampüsüne rahat ve konforlu şekilde ulaştırılmaktadır. Şehrin ulaşım anayasasına uygun davranan Hendek Belediyesi, yönetmeliğe uygun bir karar almış, belediye araçlarıyla yapılan ücretsiz taşımacılığı sonlandırmıştır. Hizmette hiç aksama söz konusu değildir. Yönetmeliğe uygun yapılan doğru bir işleme rağmen kasıtlı ve yanlış bilgilerle kamuoyunun yanlış yönlendirilmeye çalışılmasını hemşerilerimizin takdirine bırakıyoruz”

SEFER SAATLERİ BİLGİLENDİRME

Hendek        Esentepe

08:00        09:00
10:30        11:30
13:30        14:30
16:00        17:30

Yorumlar (10)
Murat Albayrakoğlu 2 yıl önce
Şu otobüsleri görünce sinirlerim zıplıyor. Para veriyoruz karşılığında asabiyet, suratsızlık ve azar satın alıyoruz resmen. Yazık çok yazık
Ilhan Mete 2 yıl önce
Iyide sormazlarmi adama gecen sene UKOME nerdeydi?ne olduda ogrencilere ucretsiz servis hizmeti kaldirildi?
Volkan Bulut 2 yıl önce
Valla spekülasyon felan yok geçen sene ücretsiz olan servis bu sene Adapazarı hendek normal arabasıyla aynı fiyat
Bedirhan Bulent Yaman 2 yıl önce
Devam ediyor etmesinede geçen sene ucretsiz olan bu uygulama bu sene neden ücretli
Süleyman Arslan 2 yıl önce
sana lazım mı yoksa sadece eleştiri olsun diyemi
Ahmet Sancaktar 2 yıl önce
Gül koopun yaptığı hizmeti seven 1 kişi bulamazken böyle bir uygulama çok kötü olmuş. Öğrenci arkadaşlara sabır diliyorum. Göreve geldiğinden beri Turgut Başkanımızı takdir ediyoruz şahsım adına söylüyorum umarım bu yanlıştan vazgeçer..
Serkan Candan 2 yıl önce
Sayın Başkan 5.50 Tl olan Adapazarı-Hendek otobus ücretleri 6.75 Tl oldu.Bu kadar fahiş bir zammı kınıyorum.%23 birden zam yapılması adaletsizliktir.
Ayten Alemdaroğlu 2 yıl önce
Başkanım zaten ücret yüksekti 7 TL nerden çıktı 14 tele günlük çok para bizler asgari ücretle geçinen insanlarız
Ismail Tataroglu 2 yıl önce
Yazık ik kişinin gönlü olacak diye koskoca otobüs 3 kişi beş kişiyle gidiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
0
hafif kar yağışlı