Hendek de sineklerle mücadele yoğunlaştırıldı...

Hendek Belediyesine bağlı 4 ayrı ekip tarafından sivrisinek, karasinek ve haşere gibi zararlılara karşı ilaçlama çalışmaları mahalle mahalle devam ediyor.

Hendek Haber 06.08.2021, 15:14 06.08.2021, 15:38
Hendek de  sineklerle mücadele yoğunlaştırıldı...
© HENDEK HABER

SİNEKLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Hendek Belediyesi ekipleri hava sıcaklıklarının artması ile birlikte sivrisinek ve karasinek ile mücadelesini yoğunlaştırdı. Hendek Belediyesine bağlı 4 ayrı ekip tarafından sivrisinek, karasinek ve haşere gibi zararlılara karşı ilaçlama çalışmaları mahalle mahalle devam ediyor.

Hendek de  sineklerle mücadele yoğunlaştırıldı...

MAHALLE MAHALLE SÜRÜYOR

Hendek Belediyesine bağlı 4 ayrı ekip tarafından program dâhilinde yürütülen çalışmalar kapsamında 2 haftalık süreçte; “Başpınar, Mahmutbey, Köprübaşı, Dereboğazı, Kemaliye, Nuriye, Hacıkışla, Sarıdede, Yeşilköy, Çamlıca, Sarıdede, Kazimiye, Çiftlik, Büyükdere, Kargalıhanbaba, Yeniköy, Kalayık, Yeşilvadi, Sarıyer, Pınarlı, İkbaliye, İkramiye, Çakallık, Gündoğan, Süleymaniye, Akova, Çağlayan, Akpınar, Hüseyinşeyh, Y.Hüseyinşeyh, Hicriye, Muradiye, Güldibi, Lütfiyeköşk, Türbeköy, Martinler, Ortaköy, Çayırbaşı, Beyköy, Uzuncaorman, Kargalıyeniköy, Hamitli, Yayalar, Çukurhan, Beylice, Hacımbey, Akçayır, Esentepe” mahallelerinde ilaçlama çalışmaları yapıldı. Vatandaşların sağlığı için bulaşıcı hastalıkların taşınmasına neden olan sivrisinek, karasinek ve haşere gibi zararlılara karşı ilaçlama çalışmaları 91 mahallede bölge bölge programlanarak düzenli aralıklarla devam edecek.

Hendek de  sineklerle mücadele yoğunlaştırıldı...

ÇALIŞMALARA MART AYINDA BAŞLANDI

Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada, Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da çalışmaların Mart ayında başlandığı vurgulandı. “Sivrisinek üreme kaynaklarını bir bir ilaçlandığı çalışmalarda özellikle sulak alanlar başta olmak üzere, mazgallar, yeşil alanlar, fosseptik çukurlar ve gübrelik alanlar ve şehirdeki tüm çöp konteynırları, çöp toplama alanları, hayvan barınakları tedbir amaçlı ilaçlandı. 20 -30 Mikron büyüklüğünde damlacık püskürten 4 adet U.L.V. püskürtücü pickup araçlarla ekiplerin çalışmaları bölge bölge program dahilinde devam edecek. Çalışmalarımız mevsim boyunca tüm mahallelerimizde etkin bir şekilde sürecek” denildi.

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (7)
Davut Aktaş 11 ay önce
Sivrisinekler alacağı kanı alıp zaten doydular 1 yıllık stok ettiler seneye ilaçlama yapılsın daha isabetli olur..
Gülay Korkmaz 11 ay önce
Uzun süredir Büyük derede ailemin yanındayım sineklere kendimiz çözüm bulmaya çalışıyoruz hiç ilaçlama görmedik maalesef burdan sizin aracılığınızla duyurmak istiyorum lütfen Hendekteki her mahalleye köye ilaçlama yapın lütfen
Canan Tayfun Akyıldız 11 ay önce
Rasimpaşa ya da bekliyoruz çocuklarimizin isirilmadik yeri kalmadı
Zerrin Gençol Sadıç 11 ay önce
Dun Baspinar mahallesinde yoğun bir kara sinek ve sivri sinek istilası vardı mesela. Bundan 2 gün öncesine kadar sadece sivrisinek vardı. Şimdi nurtopu gibi karasinekler var. Gözümüze giriyor resmen.
Ayhan Koz 11 ay önce
Valla bu yoğunluk nerde biz hendek vatandaşı değiliz sanırım ki öyle olsa gerek yeşilyurt sivritepe kocaahmetler ben ilaç makinasını görmeyeli cook uzun zamn oldu bu makinalar nerde geziyi o kadar aradık hep yoğun çalışma dediler ama o yogunluk buraya hiç gelmiyo malesef
Kadir Özcan 11 ay önce
Hangi hendek bu bizim hendekte yok öyle bir şey kimsede inanmıyor habercisiniz sorsak
Osman 10 ay önce
İlaçlama sinekler büyüyünce değil onlar henüz yeni çıkmış iken mayıs haziran başı gibi olmalı idi
Belediye bizim geç başladı haziran ortasında olursa çalışmalar böyle olur
29
açık