Hendek de karla mücadelede son bilgiler paylaşıldı...

Hendek de ve çevre ilçelerde yağan yoğun kar sonrasında Belediye Ekipleri çalışmalarını devam ederken İlçemiz Hendek deki son durumu Başkan Babaoğlu Paylaştı...

Hendek Haber 17.01.2021, 15:57 18.01.2021, 21:54
Hendek de karla mücadelede son bilgiler paylaşıldı...
© HENDEK HABER

BAŞKAN BABAOĞLU’NDAN YOĞUN KAR MESAİSİ

Yoğun kar yağışıyla birlikte ekiplerin canla başla sürdürdüğü çalışmaları gece yarısından itibaren sahada denetleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, karla mücadelede son bilgileri paylaştı

Hendek de karla mücadelede son bilgiler paylaşıldı...

KARLA MÜCADELE SÜRÜYOR

Hendek’in yüksek kesimlerinde başlayan kar ile birlikte Cuma gününden bu yana karla mücadele çalışmalarını devam ettiren Hendek Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde 7/24 teyakkuza geçti. Meteorolojiden gelen veriler doğrultusunda hazırlıklarını yapan ve acil durumlarda müdahale için nöbete geçen ekipler, muhtarlar ve vatandaşlardan gelen bilgiler doğrultusunda kar yağışının etkili olduğu bölgelere intikal ediyor.

Hendek köy ve mahallerinde yol açma çalışmaları

İş Makinaları Hendek uzak mahallerden inmiyor

Hendek Muammer sencer caddesini yürüme yolları temizlendi

Hendek Gecenin geç saatlerine kadar kar küreme çalışmaları sürüyor

Başkan Hendek caddelerinde incelemelerde bulundu...

MAHALLELER VE İLÇE MERKEZİ

Kocatöngel, Karadere, Lütfiyeköşk, Yeşilyurt, Hicriye, Sümbüllü, Bakacak, Pınarlı, Yeşiller, Büyükdere, Gündoğan, Yarıca, Yeniyayla, Dereköy, Kazımiye, Muradiye, Kırktepe, Çamlıca, Sarıyer, İkbaliye, Kızanlık, Kurtuluş, Sarıdede, Karaman, Güldibi, Akçayır, Türbe, Süleymaniye, Rasimpaşa, Puna, Bıçkıatik, Hüseyinşeyh, Karatoprak, Yukarı Çalıca, Aksu ve Dikmen mahallelerinde yol açma ve tuzlama çalışmaları aralıksız sürüyor.

Başkan Hendek sokaklarının kapanmaması için çalışıyor

Ayrıca şehir merkezinde ana yollar ve yaya yolları da titizlikle ekipler tarafından temizleniyor. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da dün gece başlayan ve tüm şehri etkisi altına alan kar yağışı sonrasında ekiplerin saha çalışmalarını yerinde denetledi.

GECE BOYU MÜDAHALE ETTİ

Gece boyu çalışmaları inceleyen ve mahallelerde durum tespitleri yaparak bilgiler alan Başkan Babaoğlu, “ Ekiplerimiz teyakkuz halinde. Etkili kar yağışı sonrasında kapanan yolların açılması için ekiplerimizi ivedilikle belirlenen noktalara sevk ediyoruz. Bir yandan tuzlama devam ediyor. Rabbim hepsini korusun. Sürekli kar küreme araçlarımız yollarda görev yapıyor. 91 mahallede koordineli bir şekilde çalışarak hemşehrilerimiz bu bereketin keyfini doya doya yaşasın istiyoruz. Meteorolojiden gelen veriler doğrultusunda ekiplerimizi yönlendirmeye devam edeceğiz. ” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (6)
Fatih Uzun 1 yıl önce
İyiki bir hafta önceden hazırlık yapmışlar bide yapmasalardı merkezde mahsur kalınacakdı
Hüseyin Çamur 1 yıl önce
Doğal bir afet öncelik köyler de dün akşamdan beri kesintisiz yağıyor. Belediye açıyor yarım saat sonra tekrar kapanıyor.
Uğur Çelik 1 yıl önce
Sarı dede mahallesine hiç girmedi dozerler
Göktuğ Bayramoğlu 1 yıl önce
büyükdere oldugu gibi duruyor
Aliosman Topcu 1 yıl önce
Köprübaşı malesi de 3506 sokak yolu kapandı masur kalanlar oluyorlar insanlar
Nuran 1 yıl önce
Bu ne pişkinliktir, ne kaldırım ne oto park ne cami bahçeleri siz ne iş yaparsınız hendek belediyesi heryer donmuş duruyor böyle belediyecilik olmaz, belediye önünü temizledin diye arka sokağın komple kar içince hay sizin pozunuz batsın
23
az bulutlu