Hendek de Belediye Ekipleri karla mücadeleyi sürdürüyor…

Cumartesi günü itibariyle başlayan ve öncesinde meteoroloji ekiplerince bildirilen kar yağışı İlçemiz Hendek de de etkisini iyice hissettiriyor. Hendek belediye ekipleri vatandaşların yoğun kullanıldığı alanlar ve yollarda çalışmalarını sürdürüyor…

Hendek Haber 15.02.2021, 15:54 15.02.2021, 16:08
Hendek de Belediye Ekipleri karla mücadeleyi sürdürüyor…

HENDEK BELEDİYESİ TEYAKKUZDA

Hendek Belediyesi ekipleri kar yağışının başladığı ilk andan itibaren alarma geçti. Ekipler, şehir merkezinin yanı sıra ilçenin yüksek kesimleri, kırsal mahalleler ve birçok noktada çalışmalarına kesintisiz devam etti.

Hendek de Belediye Ekipleri karla mücadeleyi sürdürüyor…

GECE GÜNDÜZ NÖBET

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün kar yağışı uyarısı yaptığı ilk andan itibaren teyakkuza geçerek hızla planlamalarını yapan Hendek Belediyesi, kar yağışının başlamasıyla alarma geçti. Ekipler, kırsal mahalleler, şehir merkezi, ana arterler ve ara sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Çalışmalar kapsamında 54 aracın yanı sıra 80 personel görevlendirilirken JCB, Loder ve Kar Küreme Kamyonları kontak kapatmadan 7/24 çalışmaya devam etti. Araçların yanı sıra saha personelleri de çalışmalara yoğun bir şekilde devam etti. Kar nedeniyle tehlike arz eden ağaçlarda, yaya yollarında ve üst geçitlerde de temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. Ayrıca soğuk hava dolayısıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını da unutmayan Hendek Belediyesi, hayvanların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi adına şehrin farklı noktalarında bulunan beslenme alanlarına mama ve yem bıraktı.

Hendek de Belediye Ekipleri karla mücadeleyi sürdürüyor…

BABAOĞLU “HENDEKLİ İÇİN UYUMAYACAĞIZ”

Çalışmaları yakından takip eden ve koordine eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu “Araçlarımız ve saha personellerimiz kar için seferber oldu. Ana arterlerde ve ara sokaklarda çalışmalarımız gece yarısından itibaren devam ediyor. Kırsal mahallelerimiz ile şehir merkezimizde ana yollar başta olmak üzere ara sokaklarımızda küreme ve tuzlama çalışmalarımız sürüyor. Hendek için gecemizi gündüzümüze katarak ara vermeden çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına nöbetimize devam ediyoruz” dedi.

Hendek de Belediye Ekipleri karla mücadeleyi sürdürüyor…

İLETİŞİM MERKEZİ ACİL DURUMLARA HAZIR

Plan ve program dahilinde sürdürülen kar çalışmalarının yanı sıra acil durumlarda vatandaşların imdadına koşacak larını söyleyen Başkan Babaoğlu “Yaşanacak acil durumlarda vatandaşlarımızın imdadına yetişiyor. Çağrı merkezimiz, Whatsapp hattımız ve sosyal medya mıza gelen talepleri titizlikle inceliyor, vatandaşlarımızı mağdur etmiyoruz” dedi.

Hendek de Belediye Ekipleri karla mücadeleyi sürdürüyor…
 

Yorumlar (0)
17
kapalı
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı