Hendek de 2 Taşınmazın satışı ihale yöntemiyle tamamlandı.

Hendek Paşaköy mahallesinden yer alan iki taşınmazın satışından belediyeye toplan 389 bin tl tutarında gelir elde edildi…

Hendek Haber 30.11.2020, 17:00 01.12.2020, 17:20
Hendek de 2 Taşınmazın satışı ihale yöntemiyle tamamlandı.
© HENDEK HABER

2 TAŞINMAZIN İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Devlet İhale Kanunun 45’nci maddesine istinaden açık ve şeffaf bir şekilde ihalelerine devam eden Hendek Belediyesi, şartname uyarınca belgelerini tanzim ederek Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne başvurusu yapılan 2 ayrı tarlanın ihalesini gerçekleştirdi.

HİÇ OLMADIĞI KADAR AÇIK VE ŞEFFAF

Hendek Belediyesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu 45’nci Maddesine istinaden Açık Teklif (artırma) Usulüne göre 2 adet tarlanın satış ihalesini açık ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirdi. İhaleye Hendek Belediye Başkan Yardımcısı olan ve şu an Başkan Vekilliği görevini yürüten Hüdaverdi Bahadır Başkanlık ederken, ihaleye Encümen üyeleri MHP Grup Başkanvekili Yaşar Aygüneş, AK Parti Grup Başkanvekili Hamit İsmailoğlu, Yazı İşleri Müdürü Onur Üstüncan ve Mali Hizmetler Müdürü Adem Dilaveroğlu ile teklif veren vatandaşlar katıldı.

Hendek Belediyesi 2 Taşınmazı daha ihale yöntemiyle satışını tamamladı...

İSTEKLİLER İKİ TARLA İÇİN BAŞVURDU

Ortaköy, Paşaköy ve Sarıyer mahallelerinde Hendek Belediyesine ait tarla vasfındaki 19 adet taşınmaz için istekliler, ihale şartnamesine göre gerekli belgelerini tamamlayarak 27 Kasım Cuma günü Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne teslim etti.  Ardından 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu 45’nci Maddesine istinaden Paşaköy’de bulunan iki tarla için Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikâh/Toplantı salonunda Açık Teklif (artırma) Usulüne göre ihaleye çıkıldı. Hüdaverdi Bahadır ihalenin hayırlı olmasını dileyerek katılımcılara teşekkür etti.

Hendek Belediyesi 2 Taşınmazı daha ihale yöntemiyle satışını tamamladı...

YAPILAN İHALEYE GÖRE;

1. Paşaköy mahallesinde (Ada/parsel: 109/17) 124.513,20 lira muhammen bedelle satışa çıkarılan tarla için 2 istekli katıldı. İhale 6.tur açık artırmada 149 bin lira ile Ahmet Pırıltı’da kaldı.

2. Paşaköy mahallesi (109/69) 231.622,05 lira muhammen bedelle satışa çıkarılan tarla için tek istekli katıldı. İhale 240 bin lira ile Ferruh Kocabıyıklar’da kaldı.

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (3)
Hurşit yüzücü 5 ay önce
Satın bakalım Başkan seçim yine geliyo Allah izin verirse görüşürüz bizlere ne hizmet yaptın ki haftada bir çöp almakla olmuyo benim köyüme seçimden sonra hiç gelmediniz vatandaşın derdi sıkıntısı varmı yokmu sen gelmezsen yardımcılarını gönderecen hizmetin nereye hangi köylere yapıldığını biliyoruz karatoprak Yeşilyurt soğuksu kurtaracakmı bakalım he bu arada ben paşaköyünden
Abdülhamit HAN 5 ay önce
Ali inci şehrin göbeğinde yeni camimizin dibindeki kadın pazarı dediğimiz yeri sattı.O güzelim tarihi camimizi binaların arasına hapis etti.Bu camimizi eskiden ta Arçelikten baktınmı bu camimiz görünürdü şimdi bir köşesini görüyoruz.Bu satışlar onun yanında hiçbir şey değil.Ali inci caminin dibindeki yeri satmakla milletin menfaatini değil orayı alanın menfaatini korumuştur.Koskoca belediye kala kala caminin dibindeki yerin parasına mı kaldı.Bunları bizler unutmadık unutmayacağız.
Hacı 5 ay önce
Abdülhamit kardeşimiz çok doğru yazmış o güzelim caminin dibindeki yeri satan eski Başkan Ali inci üzülerek yazıyoruzki milletimize ve cami cemaatine ihanet etmiştir.Bu yanlışı yaptım Hendek halkından cami cemaatinden özür dilerim diyerek pişmanlığını dile getirirse belki o zaman bizler af ederiz.Yoksa bu ayıpla tarihe geçer.
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
8
hafif yağmur