banner194

Hendek D-100 Karayolu Çamur deryası…

Hendek - Akyazı Ormanköy arasında bulunan kısımda sürdürülen dolgu malzemesi sevkinde kamyonların toprak yoldan asfalta çıktığı bölümler çamur deryasına dönmekte….

Hendek D-100 Karayolu Çamur deryası…

Bölgede yer alan Gebeş Köyü  Mevkii ve Kızılcık Orman Köy sapakları bölgelerinde yer alan şantiyelerde sürdürülen çalışmalarla Doğu Marmara Otoyolu yapım çalışmaları hızla sürerken, Hendek  Yukarıçalıca bölgesinde yer alan dolgu malzemesinin D-100 karayolu üzerinden bölgeye sevki sırasında D-100 karayolunu çamur deryasına bulamakta.

Bölgede yaşamakta olan bir okurumuz tarafından iletilen duruma bölgede görev yapan trafik ekipleri ve jandarma ekiplerinin uygulama bölgesi olması sebebiyle kara yolunun bu hale getiren sürücülere yönelik yaptırım uygulamasını isteyerek, bu durumla ilgili olarak sesiz kalındığını, yaşana bilecek olumsuz durumlara yol açarak büyük risklerin yaşana şu şekilde belirtti ; “D-100 karayolundaki bu çamur tabakası, ağır tonajlı araçları kaydırmaz fakat hafif ticari araçlar ve binek araçları için kaygan bir durum ortaya çıkarmakta, karayolunun halini görüyor musunuz, çamur kaplamış çok tehlikeli bir durum var burada. Birinin canı yanmadan buralar temizlenmeli bir önlem alınmalıdır.” diyerek yetkilileri D-100 kara yolundaki sürdürülen çalışmalarla ilgili göreve davet etti. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 18:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hötüş Özay
Hötüş Özay - 3 ay Önce

Bir zamanlar bu yolda tarlasından çıkan gariban bir çiftçi traktörü İle Yolu çamurladı diye ekipler tarafından durdurulduğuna şahit oldum fakat ne hikmetse yolu bu hale getiren kamyonlara kimsenin sesi çıkmıyor

SERKAN PEHLEVAN
SERKAN PEHLEVAN - 3 ay Önce

Her kim ise bu duyarlı vatandaşımız kendisine teşekkürü borç bilirim. Bizim dile getirmek iştediğimiz fakat bir türlü zaman bulup aktaramadığımız soruna öncü olarak yetkili kesimlerin duyması adına yol açmış oldu. Her gün bu yolu sabah ve akşam kullanan bir vatandaş olarak özellikle kış aylarında ciddi sorunlara yol açması muhtemel. Sabahları sis ve don olma ihtimalinin yüksek olduğu bu aylarda servis araçlarının ve binek araçların sık kullandığı bu yolda kazaların oluşma olasılığı oldukça yüksek. Çamurdan yol çizgileri kaybolmuş ve şerit takibinin çok zor olduğu da yaşadığımız en büyük sıkıntı. Çalışan ve probleme yol açan araçlarında mağdur olmadan konunun çözüme kavuşturulması temennimiz.

Gültekin İsmailoğlu
Gültekin İsmailoğlu - 3 ay Önce

Sabah sis vardı ve yolda görüş mesafesinde düşüktür bir anda yol kayboldu zifiri karanlık ve Sürücüler ne olduğunu ancak çamur deryasının içinden geçerken anladı burada olabilecek bir kaza pardonla geçißtirilemez alınmamış tedbiri tarifi cinayeti.

Özgür dülger
Özgür dülger - 3 ay Önce

Merhaba, 12 Ocak gecesi bu yolu kullandım. Aşırı sis vardı yol çizgileri çamurdan görünmüyordu. Kısaca tehlikeli bir durum söz konusu. Umarım bir an önce önlem alınır.

Emre Turan
Emre Turan - 3 ay Önce

Aksamlari aracla giderken onumu gormuyorum ne cizgi gozukuyor ne lavhalar parliyor hicbsey kazaya birebir sebeb bence bian once onlem alinmali..

Berkan Erin
Berkan Erin - 3 ay Önce

Yolun bu durumu yüzünden 9 gün önce önümüzde kaza oldu araba yolda kayıp takla atarak su kanalına uçtu bide kimsenin canı yanmadan önlem alınmalı yazıyorsunuz her gün gelip gittiğimiz yol ama Türkiye sonuçta ölüm olmadan önlem alınmıyor birimizin ölmesi lazım...

Muammer Birinci
Muammer Birinci - 3 ay Önce

Devletin polisi trafik cezası kesmenin peşinde
Gözleri paradan başka birşey görmüyorki çamuru görsünler

Kamil Bakır
Kamil Bakır - 3 ay Önce

Önlem alınması için illaki birilerinin canımı yanması gerekiyo


SIRADAKİ HABER