Hendek Çamlıca’ya Modern Kanalizasyon

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Hendek Altındere ve Çamlıca bölgelerine modern kanalizasyon altyapısı inşa ediyor. Çalışmaları hızla devam eden proje kapsamında toplam 33 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattı yapılacak.

Hendek Haber 27.06.2014, 00:11 18.06.2020, 16:02
Hendek Çamlıca’ya Modern Kanalizasyon
Hendek Altındere ve Çamlıca bölgelerinin modern altyapıya kavuşturulması için gerçekleştirilen çalışmalar sürüyor. Bölgenin atık su sorununa kesin çözüm getirecek çalışma kapsamında toplam 33 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattı inşa edilecek. İller Bankası tarafından 4 Milyon 392 bin TL’ye ihalesi gerçekleştirilen proje, SUKAP projeleri kapsamında hayata geçiriliyor. SUKAP projelerinin yüzde 50’si hibe, yüzde 50’si ise SASKİ tarafından ödeniyor.

Çalışma kapsamında bugüne kadar 12,5 kilometre uzunluğunda atık su hattının döşeme işlemi tamamlandı. 2015 yılında tamamlanması hedeflenen çalışma sayesinde Altındere ve Çamlıca bölgelerinin atık su sorunu kesin çözüme kavuşmuş olacak. İnşa edilecek 33 kilometre uzunluğunda hatta toplanacak atık sular Hendek Atık su Arıtma Tesisinde arıtılarak doğal ortama deşarj edilecek. Bölgenin 50 yıllık nüfus geleceğine göre projelendirilen yatırım sayesinde Altındere ve Çamlıca bölgeleri sağlam altyapıya kavuşmuş olacak.
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
10
parçalı az bulutlu