Dünya Kanser Gününde Hendek''te Farkındalık Yürüyüşü

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi olarak toplumun farkındalığını arttırmak üzere bir  farkındalık yürüyüşü düzenledi.

Hendek Haber 04.02.2020, 17:02
Dünya Kanser Gününde Hendek''te Farkındalık Yürüyüşü

4 ŞUBAT DÜNYA KANSER GÜNÜNDE HENDEK'TE  FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

SAĞLIK TERCİHLERİNİZİ GÖZDEN GEÇİRİN"

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi olarak toplumun farkındalığını arttırmak üzere bir  farkındalık yürüyüşü düzenledi.

Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr.Burcu Başaran Güngör ve Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü  personelinin  katılım sağladığı yürüyüşte Hendek Sağlıklı Yaşam Merkezi Kanser Biriminin hazırlamış olduğu pankartlar ile ilçedeki vatandaşların dikkati çekildi. Kanserde  erken teşhisin  önemi anlatılarak, kanser taramaları için vatandaşlar Sağlıklı Hayat Merkezine davet edildi. Sağlıklı yaşam alışkanlıklarında  yeterli  beslenme , fiziksel aktivite, spor alışkanlıkları ile desteklenen bireylerin sağlıklarına en önemli katkıyı sağlayabilecekleri ifade edildi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)'nün geçen yıl açıkladığı verilere göre ise dünya genelinde her beş erkekten biri ile her altı kadından biri kanser nedeniyle hayatını kaybediyor. Kanser Araştırmaları Merkezleri kanserin birçok türünün sağlıklı yaşam tarzı benimseyerek engellemenin mümkün olduğuna dikkat çekiyor. Özellikle sağlıksız beslenme ,sigara içme, aşırı kilo, hareketsizlik, yüksek oranda alkol tüketimi, kanser için risk faktörleri arasında sayılıyor. Virüsler, kimyasal maddeler, ultraviyole) ışınlar gibi çevresel faktörler de riskler arasına dahil ediliyor. Ayrıca kronik iltihaplar da kanser riski olarak kabul ediliyor.

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü bireylerin sağlık farkındalığını artırmak ve  ilçemizdeki vatandaşları bilgilendirmek üzere özveriyle çalışmalarına devam ediyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
parçalı bulutlu