Büyükşehir den Hendek’e ‘V Kanal’ desteği

Aksu Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar neticesinde bin 100 metrelik güzergâhta ‘V Kanal’ imalatı çalışmaları tamamlandığı açıklandı...

Hendek Haber 17.06.2021, 13:29 17.06.2021, 14:06
Büyükşehir den Hendek’e ‘V Kanal’ desteği
© HENDEK HABER

Büyükşehir Belediyesi, yağışlarda yolda biriken suların asfalta zarar vermesini önlemek ve yol kenarlarında su birikimlerinin önüne geçmek için ‘V Kanal’ çalışmalarına devam ediyor. Hendek İlçesi’nde başlatılan çalışmalar neticesinde bin 100 metrelik güzergâh ‘V Kanal’ ile buluştu.

Büyükşehir den Hendek’e ‘V Kanal’ desteği

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yollarda ve yol kenarlarında su birikintilerinden dolayı yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için sürdürdüğü V Kanal çalışmalarına devam ediyor. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Hendek ilçesi Aksu Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar neticesinde bin 100 metrelik güzergâhta ‘V Kanal’ imalatı çalışmaları tamamlandı.

Büyükşehir den Hendek’e ‘V Kanal’ desteği

Çalışmalar yol güvenliğini artırıyor

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığınca yapılan açıklama, “Erozyona müsait arazide yamaçlardan gelen yağmur ve sızıntı sular kuvvetli yağışlar nedeniyle yol yüzeyinde birikerek asfalt kaplamasına zarar veriyor. Aynı zamanda aşırı su birikiminden sel suları yollara taşıntı malzeme biriktiriyor. Tüm bu olumsuzlukları önlemek ve milli servetimiz olan asfaltları korumak ve güvenli ulaşım için yol kenarlarına ‘V Kanal’ imalatlarımız sürecek” ifadelerine yer verildi.
 

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (4)
Mikail Kamacı 8 ay önce
Aynen Ahmet yollara gerek yok kanallartan kitcez
Nedim Top 8 ay önce
V kanalı birakinda şu köy yollarına bi bakın Allah rızası için seçim geldimi önce bozuk yollara sokun bunları arabalarının dibi vurunca belki utanırlar
Ahmet Ökten 8 ay önce
Mejbur şimdi kanallardan gidicez yoldan daha iyi
Esref Amine Nezaket 8 ay önce
Bizim yollara nezaman gelecek o testek
7
az bulutlu