Belediyeler Havai Fişek Kararı aldı…

Yaşanan Havai Fişek patlamaları sonrasında Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesi Havai Fişek Kararı aldı. Bölgede yer alan etkinlik ve düğünlerde atılması planlanan Havai Fişek atılması kararla yasaklandı.

Hendek Haber 13.07.2020, 15:54 13.07.2020, 16:13
Belediyeler Havai Fişek Kararı aldı…

Bugün Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclisinde alınan kararla, tüm Sakarya ilçesinde yer alan Belediyeler ve Mahallerde uygulanacağı öğrenildi. Başkan Babaoğlu ve Yüce, kararla ilgili şu şekilde mesaj paylaştılar.

Turgut Babaoğlu ; “Kıymetli hemşehrilerimiz; Havai fişek eğlence değil Hendek için unutamayacağımız acıların adıdır. İlçe sınırlarımızda havai fişek atılmaması için düzenlemeler yapılacağı gibi, vatandaşlarımızında bu konuda hassas davranmasını; şehitlerimizi, vefat eden işçilerimizi ve yaralı vatandaşlarımızı unutmamalarını rica ediyoruz. Ayrıca havai fişek kullanımının tüm Türkiye’de yasak olması üretiminin ve ithalatının da yasaklanması adına yetkililerin gerekli adımları atacağına inanıyoruz.”

Ekrem Yüce ; “Eğlenmek, bir araya gelip gülmek hepimizin hakkı. Fakat eğlence can ve mal güvenliğimize mal olmamalı. Bundan böyle güzel Sakarya'mızda gerçekleştireceğimiz hiç bir etkinlikte havai fişek kullanmayacağız.”
 

Yorumlar (2)
Önder Kelesoglu 1 yıl önce
Türkiyenin sadeçe bu sorunu yok ki, fişek, korona, dan önce en önemli si trafik Trafik Traaaaafik, arkadaş şehir içinde son surat nedir Bu Bırakın Fişek mişeki, artik buna bi çözüm bulun, kontrol olsaydi dogru dürüst orası da patlamazdı,
Ne yazık ki herkes sey formalite icabı olmuş.
Birisi Türk eğitim sistemini değiştirsin.
Hakkı Özbakır 1 yıl önce
Ancamı akılları başlarına geldi meydanlarda şovyapiyolardi