banner194

Patates Dar Gelirliye Hayal Oldu

Soğuk ve elverişsiz hava koşulları meyve ve sebze fiyatlarını vurdu. Kilosu 4 lira olan Patatesin yanına yaklaşılmıyor. Domates kilosu 3 ıspanak,Prasa kilosu 2.5 liradan satılıyor..

Patates Dar Gelirliye Hayal Oldu
Salı Pazarına  yüksek fiyatlar damgasını vurdu. Patates haftalardır tezgahlarda kilosu 4 ila 5 liradan satılıyor. Bu hafta havalrın ısınmasının fiyatları düşüreceğini düşünen vatandaşsa etiketleri görünce yine hayalkırıklığı yaşadı..
 
Patatesteki fiyat yüksekliğini kış şartlarının uzaması ve aşırı yağışların patatesi çürütmesine bağlayan satıcılar depolarda tutulan papateslerinde karaborsacılar tarafından elde tutulduğunu ifade ediyorlar.
 
Pazar için Hendek halk pazarına gelen vatandaşsa fiyatlardaki bu yükselişten muzdarip. Meyve ve sebzedeki yüksek fiyatlarının alım güçlerini zorladığını belirten  Hendekliler, özellikle sebzede kiloso 2-3 liranın altına düşmeyen fiyatların  dar gelirliler için büyük sıkıntı yarattığını belirtiyorlar. Öte yandan dar gelirlinin en önemli doyurucu ve ucuz besin kaynağı Patatesin kilosunun 4 lirada kalması ‘’ 3-4 tane patates zaten 1 kiloyu buluyor. Eskiden 1 kilo patatesle 1 ay idare ederdik şimdi 2 öğünü çıkarmak mümkün değil diyorlar..

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2015, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER