banner195


banner194

Hibe Projenin Hendekteki hak sahiplerine dağıtımlara başlandı

Hendek ilçesinde proje sunan genç çiftçilere, Tarım ve Orman Bakanlığının ‘Genç Çiftçi Hibe Programı’ kapsamında hayvanları teslim edilmeye başlandı

Hibe Projenin Hendekteki hak sahiplerine dağıtımlara başlandı
banner180

Hendek İlçe Tarım Müdürü Erhan Sunman’nın Şahsi Facebook hesabından yapmış olduğu açıklamaya ; 

“Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Genç Çiftçi Destek Projesinden Hendek ilçemizde toplam 11 Hak sahibine 55 adet Büyükbaş hayvan dağıtımı dün itibari ile yapılmıştır. 330.000 TL hibe ilave olarak ayrıca 2018 yılı içerisinde 5 arı ve 4 küçükbaş hibe projesinde hak sahiplerine önümüzde ki günlerde dağıtımı yapılacaktır. Toplamda 19 hak sahibine 570.000 TL tutarında ki hibenin hayırlı olması dileğiyle. Hendek'te Üretimin Her zaman Yanındayız. Hendek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü.”


Hayvancılığın desteklenmesi için sunulan hibelerde 2 yıl satılamaz kararı bulunmakta, genç çiftçiler  teslim edilen büyük ve küçük başları risklere karşı sigortalamak durumundalar. Bunların dışında bir çok prosedürü geçen 19 hak sahibi, hibeleri almaya hak kazandı. 
 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 10:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aynur Demirci
Aynur Demirci - 11 ay Önce

bu hendek bir alem, daha geçen yılki dağıtması gereken hibeleri 2018 de dağıtıyor hemde sezonun sonunda eylülde , hey gidi benim vatandaşım hey, otlar bitti, ekinler kaldırıldı, bu ineklere ne yem yedirecekler, vatandaşı bu kadar düşünen bir sistem bu inekleri daha erken dağıtmalıydı.

SIRADAKİ HABER