banner194

Hendek’te Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri 14 Nisan’da Başlıyor

Peygamberimiz Hz.Muhammed S.A.V’in miladi takvime doğum günü olarak belirtilen 20 Nisan’ öncesi 14-20 nisan arasında her yıl düzenlenen Kutlu doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde Hendek Müftülüğünce’de bir dizi etkinliğin gerçekleştirilecek.

Hendek’te Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri 14 Nisan’da Başlıyor
İlk Olarak 14 Nisan Salı akşamı Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi dekanı Pr.Dr. Nasrullah  Hacımüftüoğlu tarafından  ‘’Hz Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’’ konulu bir konferans düzenlenecek..
 
Hendek Haber- Hendek İlçe Müftülüğü 14-20 Nisan arasında düzenlenecek olan Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde bir dizi etkinlik  gerçekleştiriyor.  14 Nisan Salı akşamı ‘’Hz Peygamber ve Birlikte Yaşam Ahlakı’’ konulu konferansla başlayacak olan etkinliklerde konferansta konumşacı olarak Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Pr.Dr.Nasrullah Hacımüftüoğlu katılacak. İlk gün sabah 11.00 de belediye önünde kan bağışı kampanyası başlatılırken, aynı gün saat 14.00 de Büyk Camide okutulacak mevlüt ardından  Aş ikramı yapılacak. 15 Nisan çarşamba gunü okullararası bilgi yarışması düzenlenirken ,16 Nisan günü Hendek kapalı cezaevi ziyareti ve bayanlar için konferans düzenlenecek..Aynı gün Hendek Melek Niş Huzurevi ziyareti ardından etkinlikler çerçevesinde Ticaret merkezi konferans salonunda Tsavvuf Musikisi dinletisi gerçekleştirilecek. 19 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek Çamlıca Erenler Camiindeki Kur’an ziyafeti ile etkinler sona erecek…
Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2015, 03:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER