banner194

Hendek Şehit Mahmutbey'de Mezuniyet Çoşkusu

Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu'nda 2014-2015 öğretim yılının son gününde gerçekleştirilen "Mezuniyet ve Karne Töreni" renkli görüntülere sahne oldu.

Hendek Şehit Mahmutbey'de Mezuniyet Çoşkusu
Şehit Mahmutbey Ortaokulunda öğrencilerin bir yıllık emeklerinin karşılığı olan karnelerine kavuşmasının ardından okul bahçesinde mezuniyet töreni düzenlendi. Yapılan törende öğretmenler adına konuşma yapan Türkçe öğretmeni Yasin Demir, sekizinci sınıfı bitiren öğrencilere bundan sonraki eğitim öğretim görecekleri okullarda üstün başarılar diledi ve tüm öğrencilerin mutlu bir tatil geçirmesini temenni etti.

Okulu ilk üç dereceye girerek bitiren öğrencilere ödülleri Okul Aile Birliği Başkanı Özkan Cömert tarafından takdim edildi. Ayrıca yıl içerisinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi. 

2014-2015 eğitim-öğretim yılı Okul Birincisi Aslı Aydınlar, okul yaş kütüğüne ismini çaktı. Okul bayrağı Aslı Aydınlar tarafından 7. sınıflar birincisi Yağmur Çetin’e, okul flaması ise Reyhan Sıla Dedeoğlu tarafından Ömer Faruk Genç’e törenle teslim edildi. 

Törenin son bölümünde ise sekizinci sınıf öğrencileri tören alanına çağrılarak mezuniyet belgelerini şube rehber öğretmenlerinin elinden aldı. Mezun olan tüm öğrenciler, keplerini havaya atarak okullarına veda etmenin hem haklı gururunu hem de hüznünü yaşadı.

Velilerin yoğun katılımının olduğu törende Okul Müdürü Recep Yazıcı, yaptığı açıklamada başarılı bir öğretim yılı geçirdiklerini belirterek öğrencileri öğretim yılı içerisinde gösterdikleri başarıdan dolayı kutladı ve tüm öğretmenlere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Yazıcı ayrıca, okuldan mezun olarak ayrılan sekizinci sınıf öğrencilerine de bundan sonraki öğrenim hayatlarında başarılar diledi.
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2015, 12:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
N.İskender
N.İskender - 4 yıl Önce

mezuniyet törenine bir yakınımın çocuğu için ben de katıldım.öğrencilerin sevinci görülmeye değerdi.okul yönetimini ve okul aile birliğini öğrencilerine bu coşkuyu yaşattıkları için tebrik ediyorum.
n.i̇skender

Temel  Kaya
Temel Kaya - 4 yıl Önce

çocuğum bu yıl ş.mahmutbey okulunu bitirdi.8 yil boyunca çocuğumun eği̇ti̇mi̇nde emeği̇ geçen tüm öğretmenlere ve okul yöneti̇mi̇ne
teşekkür ederi̇m,ayrica bu okulda görev yapan önceki̇ müdürler ali̇ hotoman,ni̇zametti̇n bey ve coşkun sağlam'a da teşekkürü çocuğum adina borç bi̇li̇ri̇m.. ai̇le bi̇rli̇ği̇ başkani özkan ağbi̇mi̇zi̇n çalişmalari takti̇re şayandir veli̇ olarak onunla gurur duyuyoruz

SIRADAKİ HABER