banner194

Dizi setini ziyaret ettiler

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, TRT1’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin setini ziyaret ettiler.

Dizi setini ziyaret ettiler
Kayı ve Dodurga obasına ziyaret
 
Ziyarette Diriliş Ertuğrul Dizisi'nin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, Yönetmen Metin Günay dizi oyuncuları Engin Altan Düzyatan (Ertuğrul Bey), Cengiz Coşkun (Turgut Alp), Nurettin Sönmez (Bamsı) , Sezgin Erdemir (Sungur Tekin) ve Ayberk Pekcan ( Artuk bey) ile Kurumsal İletişim Müdürü Hüseyin Özçelik vardı.


Kayı ve Dodurga obasını ziyaret


Ziyaret Dizinin Beykoz Riva'da ki 80.000 metrekarelik Kayı ve Dodurga Obası'nın bulunduğu platoya gerçekleşti. Yapımcı Mehmet Bozdağ tarafından ziyaretçilere Ertuğrul Bey börkleri hediye edildi. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve 25. dönem milletvekili Ali İnci Hendek'te film platosu kurmak istediklerini ifade ettiler.


Hendek’te sinema platosu


Yapımcı Mehmet Bozdağ ise Sakarya ve özellikle Hendek’in coğrafi özellik ve görünüm olarak sinematografik bir görünüm arz ettiğini ifade etti. Hendek'te dünya çapında bir sinema platosu kurulabileceğini belirtti. Önümüzdeki günlerde Hendek'i ziyaret edeceklerini söyledi.  


Ustalar, Alimler, Sultanlar


25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Hendek Belediyesi’nin Mehmet Bozdağ ve ekibi ile ilk defa “Ustalar, Alimler, Sultanlar” çalışması ile tanıştıklarını ve destek verdiklerini belirterek, “Diriliş Ertuğrul dizisine de destek vermekten gurur duyuyoruz. Osmanlı’nın kuruluş günlerini böylesine kaliteli bir şekilde seyirci ile buluşturan ekibe teşekkür ediyoruz.”dedi.


Destek veriyoruz


AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’da Diriliş Ertuğrul ekibini tebrik ederek, Sakarya’dan çıkan Yapımcı Mehmet Bozdağ’ın dizi ile kültürümüze, insanlarımıza ve özellikle gençlere büyük hizmet ettiğini söyleyerek, başarılarının devamını diledi.


“Bu tür dizileri önemsiyoruz”


Hendek Belediye İrfan Püsküllü’de, Hendek Belediyesi olarak Diriliş Ertuğrul dizisi ilk başladığı dönemde destek verdiklerini belirterek, “Tarih boyunca hep yeni bir diriliş destanı yazan bu millete değerlerini ve kaynağını anımsatması açısından bu tür tarihi yapımları çok önemsiyor ve destekliyoruz. Böyle anlamlı projelerde yer almaktan onur duyuyoruz. ”diye konuştu.


Kütüphane kurulacak


Ayrıca Diriliş Ertuğrul'un üniversite söyleşilerin de düzenlenen kampanyalarla toplanan kitaplarla Türkiye'nin farkı bölgelerinde  ki köy ilköğretim ve ortaokullarında 10 adet Diriliş Ertuğrul Kütüphanesi kuruluyor. Bu kütüphanelerden birisi de Hendek Uzuncaorman Murat Nişancı Ortaokulu. Murat Nişancı Ortaokulunda Diriliş Ertuğrul Mehmet Bozdağ Kütüphanesi açılacak. 
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
cihan
cihan - 4 yıl Önce

ali i̇ncinin gündemiyle, ülkemizin gündemi çok farklı. bu kişi, sanki türkiye'de değil de izlanda'da yaşıyor. bunların hepsi gündemden düşmeme gayretleri.

cesur
cesur - 4 yıl Önce

osmanlıya sahip çıktığınız kadar, cumhuriyetimize de sahip çıksanız keşke.!

karacabey
karacabey - 4 yıl Önce

evliliği esra erol'dan, islamı adnan hoca'dan, tarihi diriliş ve muhteşem yüzyıl dizilerinden, orta doğu'yu kurtlar vadisi dizisinden takip eden bir milletin sonu nereye varacak?
söylemeyeyim istersen.
bu ülke insanının kur'an-ı kerim dahil kitap okumayı bir yaşam tarzı haline getirilmediği müddetçe, dizilerle beyin yıkama faaliyetlerine devam edenler her zaman çıkacak ve bunlara inananlrın sayısı da azımsanmayacak oranda artacaktır.
erim dahil

SIRADAKİ HABER