banner194

Yine Yeni den Hendek Numaralandırılacak

Hendek Belediyesi tarafından, Hendek’te 11 bin’e yakın bina 16 mahalle, 59 cadde ve 4 bulvar mekansal adres kayıt sistemi oluşturulması ve çevrimiçi emlak ve inşaat izinleri projesi kapsamında yeniden numaralandırılıyor.

Yine Yeni den Hendek Numaralandırılacak
Hendek’te 16 mahalle 11 bin’e yakın bina ,59 cadde ve 4 bulvar yeniden numaralandırılıyor. 11 bin binaya numara 

Hendek Belediyesi tarafından, Hendek’te 11 bin’e yakın bina 16 mahalle, 59 cadde ve 4 bulvar mekansal adres kayıt sistemi oluşturulması ve çevrimiçi emlak ve inşaat izinleri projesi kapsamında yeniden numaralandırılıyor. Proje kapsamında Dereboğazı, Mahmutbey , Kemaliye, Sarı Dede, Turanlar, Akpınar, Bayraktepe, Çiftlik, Akova, Necatipaşa, Rasimpaşa, Büyükdere, Başpınar,Yeni Mahalle ve Köbrübaşı Mahalleleri ile Nuriye Köyü’nde, eski kapı numaraları kaldırılarak sıfırdan numaralandırma yapılacak.

6 ay sürecek

6 ay sürecek olan bu çalışmada caddeler sokaklar, camiler, köprüler ve park alanları imar ve şehircilik bölümü tarafından tek tek isimlendirilecek ve numaralandırılacak. Proje kapsamında saha çalışmaları yapılacak eski numaralar ile yeni numaralar eşleştirilecek, numaratajla ilgili anket yapılacak ve sonrasında yeni numaralar TÜİK(Türkiye İstatistik Kurumu) üzerinden aktarılacak. Bu işlemden sonra bina, sokak, cadde ve sosyal donatıların tabakalandırma işlemi yapılacak. Son olarak oluşan yeni numarataj sistemine ait tüm veriler bilgi işlem merkezi tarafından HAKOS’a (Hendek Akıllı Kent Otomasyon Sistemi) işlenip kamuya açık hale getirilecek.


Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2013, 19:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
coskun
coskun - 7 yıl Önce

işleri güçleri olmadık şeylerle uğraşmak, tabela vergisi dediler, dükkan kirası gibi vergi istediler hendek yatırım merkezi değil kaçırım merkezi yazın bunları da yazın onaylamaz şimdi yönetici

MELİKE
MELİKE - 7 yıl Önce

bir bu kalmıştı, kafasına göre cadeler aciyor kafasina göre isimler veriyor, geçen yılda yapmıştı, bu yılda yapacak, allah büyüktür allah her şeyin hakkından gelir

SIRADAKİ HABER