Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek’e Yeni Dev Bir Proje Daha

Hendek Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Bayraktepe’ye oradan da Selman Dede Orman Park arasına, yaklaşık 4 Km’lik mesafeye teleferik hattı yapılacak.

Hendek’e Yeni Dev Bir Proje Daha
Hendek’e teleferik

Hendek Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Bayraktepe’ye oradan da Selman Dede Orman Park arasına, yaklaşık 4 Km’lik mesafeye teleferik hattı yapılacak.

Hendek için dev ve çılgın bir proje için Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, ilk adımı attı. Teleferik projesi için görüşmelere başlandı. Başkan İnci firmayı harita üzerinde bilgilendirerek, araziyi gezdirdi.

Yapılacak olan teleferik hattı için 1/5000’lik uydu fotoğrafları, 1/5000’lik topografya haritası ve 1/1000 ölçekli imar planlarının çakıştırılmasıyla hat üzerinde yapılacak olan istasyon noktaları belirlenerek çalışmalara başlanacak.

Teleferik hattının yapılmasıyla vatandaşlar merkezden Bayraktepe’ye oradan da Selman Dede Orman Park’a eşsiz manzara eşliğinde çıkabilecekler.

Dev proje yolda

Proje ile ilgili bilgi veren Hendek Belediye Başkanı Ali İnci “ Teleferik projemiz ile ilgili yabancı bir firma ile görüşmelerimiz devam ediyor. Şu an için arazi etütleri ve direk dikim yerleri konusunda çalışmalar yapılıyor. Yapılması planlanan teleferik hattımızın güzergahı Hendek Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Bayraktepe’ye oradan da Selman Dede Orman Park’a uzanacak şekilde planlanıyor. Turistik açıdan da önemli bir projeye imza atacağız Projemiz ile ilgili anlaşma sağlanırsa kısa sürede çalışmalarımıza başlayacağız. Hendek için güzel bir proje olacak inşallah “ Dedi.


Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2013, 16:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
varis
varis - 7 yıl Önce

gerekli mi acaba ? sadece teleferik yapmış olmak için yapılacak, ilçeye bir hizmet getirisi olmayacak. turistik açıdan nasıl bir etkisi olacak? o kadar parayı ne kadar turistle kaç senede amorti edecek ilçe ? ilk zamanlar akın olur ilçe halkından sonra günlük birkaç sefer yapılacak ve sonraki belediyeye yük getirecek.

hendeklı
hendeklı - 7 yıl Önce

termınalde bulunan asansör gıbı olur oda nerdeyse hergun arızalı gereksız bıdurum 3
,5kısıyle gıder gelır yapılcak olan cok buyuk yatırımı başka yerlere yapılsa daha ıyı olur mesela termınal cevresındekı yolların asvaltları cukur çökmeler var sokak gırıslerınde su kanallarında çökmeler var araclar zarar goruyor bunlara bakılsın

zeki koska
zeki koska - 7 yıl Önce

önce yeni mahalledeki ve diğer mahallediki çukurları doldursun baskanım ondan sonra teleferık işini baslasın bence.

şükrü birinci
şükrü birinci - 7 yıl Önce

iyi düşünülmüş keramali dağına yapılsa keşke ama acele edilmiş daha önceliklerimiz varken mesela sdat ve pazar yeri kaldırıp merkezi oraya kaydırmak lazım şehir merkezi hala kasaba görünümde buna çözüm aramak lazım.

SIRADAKİ HABER