Hendek Zabıtası yoğun mesailerini sürdürüyor...

Hendek de zabıta ekipleri Hendek halkının hizmetinde olmaya devam ediyor.

HENDEK BELEDİYESİ 20.06.2021, 22:11 20.06.2021, 23:22
Hendek Zabıtası yoğun mesailerini sürdürüyor...
© HENDEK HABER

Hendek Zabıtası yoğun mesailerini sürdürüyor.

HENDEK ZABITASI GÖREVİ BAŞINDA

Hendek Belediyesi zabıta ekipleri Hendek halkının hizmetinde olmaya devam ediyor. Tüm şikâyetleri yerinde inceleyen ekipler, vatandaşın huzuru ve kamunun düzeni için yoğun mesailerini sürdürüyor.

Hendek Zabıtası yoğun mesailerini sürdürüyor.

KALDIRIMDA ÖNCELİK YAYANIN
Kaldırımları işgal eden araç sürücülerine öncelikle uyarılarda bulunan ekipler, uyarılarını dikkate almayan sürücülere Kabahatler Kanununa göre yasal işlemde bulunuyor. Kaldırımların yayalara ait olduğunu dile getiren zabıta ekipleri, araç sürücülerini daha duyarlı olmaları hakkında uyarılarda bulunuyor.

KENT ESTETİĞİ
Şehrin dört bir yanındaki kontroller sırasında görsel kirlilik oluşturanlara da engel olan Hendek Belediyesi Zabıta ekipleri, duvarlara, elektrik direklerine, trafolara afiş asanlar, kaldırımlara, yol kenarlarına atık bırakarak görsel kirlilik oluşturanlar hakkında da yasal işlem yapıyor. Ekipler, astıkları afişlerle kent estetiğini bozan afişleri kaldırırken şehrin çeşitli yerlerindeki olumsuzluklara da anında müdahalede bulunuyor.

Hendek Zabıtası yoğun mesailerini sürdürüyor.

Hendek Zabıtası yoğun mesailerini sürdürüyor.

SEYYAR SATICILARA GÖZ AÇTIRILMIYOR

Özellikle ilçe merkezinde seyyar satıcılarla mücadeleyi hızlandıran Hendek Belediyesi Zabıta yetkilileri, kanunda belirtilen şartları taşımayan ve sağlık koşullarını göz önünde bulundurmadan satış yapan kişilerle ilgili mücadelenin en etkin şekilde devam edeceğini dile getirdiler.

Hendek Zabıtası yoğun mesailerini sürdürüyor.

PAZAR YERİNDE DENETİMLER SÜRÜYOR

Ayrıca ekipler ilçede bulunan Kapalı Pazaryerinde de kontrollerine devam ediyor. Gerçekleştirilen denetimlerde pazarın ve tezgâhların düzeni, kılık kıyafet, sebze ve meyvelerin uygun şartlarda satılıp satılmadığı, hijyen, temizlik, terazilerin uygunluğunu ve fiyat etiket kontrolleri de ara vermeden sürüyor. Zabıta yetkilileri, eksiklikleri bulunan esnafların uyarıldığını ve denetimlerin de periyodik olarak devam edeceğini ifade ettiler.

Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada ise, vatandaşların taleplerini, tüm sorularını ve şikayetlerini 444 54 03 ve 0555 888 54 03 numaralı WhatsApp hattına iletebileceği bildirildi.
 

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (2)
Deli 8 ay önce
Önce gidin o pazardaki haydut sürüsüne bir ayar verin . Tezgahların önü başka arkası başka ,illa kavga mı olsun , o da oldu ama ortada zabıta yoktu .işinizi yapın tezgahları kontrol edin ,yoksa millet kontrolden cikacak
Nuran 8 ay önce
Gidin kaldırım işgallerine , izin siz dubalara ceza yazın, millet kaldırımı babasının hayrına kullanıyor bunedir kardeşim arabayı tepemize kadar çıkaracaklar nerdeyse yazıktır sizin gibi haberci olmaz olsun bu nedir kardeşim övmekten çatlatacaksınız adamları bende olsam ne görev yapmasını anca ünüformalar kirlenmesin diye gezinirim yazıktır gözleirnizi açın gözlerinizi hendek olmadığı kadar düzensiz
12
parçalı az bulutlu