Hendek Belediyesine Dünya Özürlüler Gününde bir ödül daha

Hendek Belediyesi, 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü vesilesiyle düzenlenen “Herkes İçin Ulaşılabilir Türkiye” programında “ulaşılabilirlik” alanında ödül aldı.

Hendek Belediyesine Dünya Özürlüler Gününde bir ödül daha
banner180
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agâh KAFKAS ve İstanbul Milletvekili Nimet ÇUBUKÇU, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,  katıldığı programa Türkiye’nin 81 ilinden; Üniversite Rektörleri, Valiler, Vali Yardımcıları ve İl Müdürleri ile çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcileri hazır bulundular.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü’nün (İSÖM) Zihinsel Özürlüler Gösteri Sanatları Topluluğu’nun hazırladığı gösteri büyük ilgi gördü. Ardından Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü Özürlüler Destek Programı (ÖDES) kapsamında destek alacak olan 33 projenin lansmanı yapıldı.
 
 
“Ulaşılabilirlik Kalite Teşvik” Programında çeşitli kurum ve kuruluşlar ödül alırken, Hendek Belediyesi’de ödüle layık görüldü. Başkan Ali İnci ödülünü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan aldı. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER