Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Gönül Ordusu, Hendek’te toplandı

Gönül Ordusu, Hendek’te toplandı Cami ve Kur’an Kursu Dernek Başkanları Hendek’te toplandı. Sakarya ve Hendek’te bulunan Cami ve Kur’an Kursu Dernek Başkanları Koordinasyon toplantısını, Federasyon Başkanı Recep Kıyak Başkanlığında Hendek’te yaptı.

Gönül Ordusu, Hendek’te toplandı
Gönül Ordusu, Hendek’te toplandı Cami ve Kur’an Kursu Dernek Başkanları Hendek’te toplandı. Sakarya ve Hendek’te bulunan Cami ve Kur’an Kursu Dernek Başkanları Koordinasyon toplantısını, Federasyon Başkanı Recep Kıyak Başkanlığında Hendek’te yaptı. Hendek Gençlik Merkezi’nde yapılan toplantıya cami dernek başkanları tam kadro katıldı.

Toplantı , Cami Dernekleri Federasyonu Başkan Danışmanı Cevat Topkara’nın, Kur’an-ı Kerim okuması ve ardından dua edilmesiyle başladı.

Toplantıda AK Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Şenay Sakal dernek başkanlarına, programı nedeniyle toplantıya katılamayan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin selamını ileterek, toplantının hayırlı olması dileklerinde bulundu. Gönül ordusu

Cami ve Kur’an Kursu Dernekleri Federasyonu Başkanı Recep Kıyak bir konuşma yaparak “ Hendek’in bir güzelliği var, camilerimiz ile ilgili bir sorun varsa onunla mücadele eden bir belediye başkanınız var. Sizler Türkiye’de en güçlü sivil toplum örgütleri sizlersiniz. Çünkü Allah için koşturuyorsunuz. Türkiye’de 85 bin camimiz var ve camilerimizin inşaatına başlamadan önce dernekler kurulur. Dernek kurulmadan cami inşaatlarımıza başlanmaz. Camide emeği geçen herkes görevlerini sonuna kadar sürdürmelidir. Camilerimizi bizler değil hayırsever vatandaşlarımız yaptırıyor ve Türkiye’de hiçbir cami inşaatı yarıda kalmış değildir. Bu nedenle ben sizlere gönül ordusu diyorum. Biz federasyon olarak sizlerin sorunlarını alıp Ankara’ya taşıyacağız. Bizim görevimiz sizlerin haklarını savunmak ve bütün sorunlarınıza çare bulmaktır. Bu federasyon bunun için kuruldu “ Diyerek, kendilerini Hendek’te ağırlayan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’ye teşekkür etti.

Toplantı sonunda dernek başkanlarının sorunları dinlenip, talepleri alındı.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2013, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER