banner194

Belediye Başkanı İNCİ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı Kadının toplumun her kesiminde, üstlendikleri her görevi ve sorumluluklarını takdire değer olarak yerine getirdiğini belirtti

Belediye Başkanı İNCİ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı Kadının toplumun her kesiminde, üstlendikleri her görevi ve sorumluluklarını takdire değer olarak yerine getirdiğini belirten Başkan İnci” Kadının bir birey olarak, toplumda kendine bir yer edinmesi uzun çabaların sonucunda gerçekleşmiştir. Ülkemizde kadınlarımızın toplumda hak ettikleri yeri almaları konusunda yapılan çalışmalar sevindiricidir. Bizlere düşen en büyük görev toplumun her kesimindeki kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini korumaktır " Dedi.

“ Cennet annelerin ayağı altındadır “

İnci, sözlerine şöyle devam etti: " Cennet annelerin ayağı altındadır " diyen dinimiz, kadını erkek karşısında anneliğiyle çok daha üstün kılmıştır. Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz bu konuda: "Kadınlar hakkında birbirinize hayır tavsiye ediniz!" buyurmaktadır. Kadınlara karşı daima hoşgörülü olmalıdır. Zamanın her döneminde, yaşamın her alanında başarılarına tanık olduğumuz kadınlar, aynı zamanda eş ve anne olmanın getirdiği sorumluluklarının gereğini de büyük bir fedakârlıkla yerine getirmektedirler. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, dünyada kadınlarının eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, daha iyi çalışma ve yaşam koşulları elde etme yolunda verdikleri mücadelenin bir simgesidir. Hendek Belediyesi olarak her zaman kadınlarımızın yanındayız ve yaşamın her alanında onlara olan desteğimizi sürdürüyoruz. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2013, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER