Google'dan Grimm Kardeşlerin masalları için anlamlı doodle

Grimm Kardeşlerin masallarının 200. yılı olması sebebiyle google’dan anlamlı doodle.20 aralık 2012 yani bugüne denk gelen aradan geçen iki asırlık süreye rağmen hala Grimm kardeşler eserleriyle tüm dünyada ünlü masal yazarları olarak yerlerini almışlardır.

Güncel Haberler 20.12.2012, 01:45 20.12.2012, 02:53
Google'dan Grimm Kardeşlerin masalları için anlamlı doodle

 Grimm Kardeşlerin masallarının 200. yılı olması sebebiyle google’dan anlamlı doodle. Aradan geçen iki asırlık süreye rağmen hala Grimm kardeşler eserleriyle tüm dünyada ünlü masal yazarları olarak yerlerini almışlardır. 

Grimm Kardeşler; 1785-1863 yılları arasında yaşayan Jacob Grimm ve 1786-1859 yılları arasında yaşayan Wilhelm Grimm , ünlü  Alman masal yazarlarıdır.Ünlü Alman Masal yazarları olan bu kardeşler,halk yazarları olarak ta düşünülebilir.

Günümüzde bir çok başarılı eserleri olan Grimm Kardeşlerin başlıca eserleri , Pamuk Prenses'le Yedi Cüceler,Ormandaki Ev, Rapunzel,  Su Perileri, Altın Saçlı Şeytan, Bremen Mızıkacıları, Parmak Çocuk, Hansel'le Gretel dir.

  Günümüzde dünyanın her yerinde bilinen  ve dinlenen bu masallar ın en büyük özelliği ise Alman dilinin bütün inceliklerini taşımasıdır. Çünkü Jacob Grimm ve Wilhelm Grimm   bütün bu masal derlemeleri sırasında Alman dilini bütün detaylarıyla incelemişlerdir

Yorumlar (0)
29
açık