Bin Çeşit Yapı Market

Yenilenen Hendek Zeki Cömert Parkı Hizmet sunmaya başladı...

Uzun süredir Hendek ilçe merkezinde atıl olarak duran ve birkaç kez projelendirilerek başlanamayan Hendek Zeki Cömert parkı sonunda yenilenerek hizmet sunmaya başladı... İlk gününde vatandaşlara mikrofon uzatan belediye yetkilileri şu cevaplarla karşılaştılar...

Hendek Belediyesi tarafından yenilenen ve 1 Nisan’da bitirilen Zeki Cömert Parkı Aile Çay Bahçesi, İçişleri Bakanlığının genelgesi sonrası hizmete başladı. Park vatandaşlardan tam not aldı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ

1 Nisan’da bitirilen ancak koronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle açılmayan Zeki Cömert Parkı Aile Çay Bahçesi, İçişleri Bakanlığı tarafından 30 Mayıs Cumartesi yayınlanan genelge kapsamında; 1 Haziran’da hizmet vermeye başladı. Park hizmet vermeye başladığı andan itibaren vatandaşların ilgi odağı oldu.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Salgın tedbirleri kapsamında saat 22.00’a kadar sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları çerçevesinde hizmet vermeye başlayan Zeki Cömert Parkında vakit geçiren vatandaşlar, parkı beğendi. İlk gün ücretsiz olarak ikram edilen çayları keyifle yudumlayan vatandaşlar, parkın yeni halinin Hendek’e çok yakıştığını ifade ederek Başkan Turgut Babaoğlu’na teşekkür etti.

Yenilenen Hendek Zeki Cömert Parkı Hizmet sunmaya başladı...

AİLE KONSEPTİYLE

Yapılan anket ve halkın beklentileri doğrultusunda projelendirip inşa edilen ve yeni konseptiyle hizmet vermeye başlayan park, şimdiden ailelerin rahatça vakit geçirebileceği yer olarak kendini gösterdi. Modern parkta tüm detaylara yer verilirken, ayrıca park içinde sokak hayvanları için Mama Evi’de bulunuyor.

TÜRKAY İŞLETECEK

 Yeşilin güzelliği, çocuk oyun alanları, oturma grupları, engelli oyun alanları, bebek bakım odası ve kafeterya, açık hava sinema alanıyla Zeki Cömert Parkı kafeteryasının belediye iştiraki olan TÜRKAY tarafından işletileceği açıklandı.
 

Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 21:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert Gür
Mert Gür - 4 ay Önce

güzel oldu yapana sebep olana Allah razı olsun

Nuriye
Nuriye - 4 ay Önce

çocuk parkı kısmı olmadı, birde bölge esnafına hiç bir şey sorulmadan gelişi güzel cephelerimiz kapatıldı, bankamat kısmıda olmadı aşırı büyük oysaki butik bir bankamat kısmı yeterliydi , çocuk parkında güvenlik düşünülmedinden oynayıpta yola atlayacak cocuklar olacak ilçenin en işlek caddesinin hemen yanına park yapıyorsunuz ama kaldırım mesafesi yol var olmaz tüm vebal sizin, esnafa neden sormadınız kafanıza göre yaptınız oldu olmadı

SIRADAKİ HABER