Yaşlılara ve engellilere uygunsuz davranan otobüsün ruhsatı iptal edildi...

İl Genelinde, salgın hastalık kurallarına ve yaşlı , engelli vatandaşlara karşı uygunsuz davrandığı tespit edilen otobüsün ruhsatı iptal edildi.

Yaşlılara ve engellilere uygunsuz davranan otobüsün ruhsatı iptal edildi...

Sakarya Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı denetim ekipleri toplu taşıma araçlarına yönelik denetimlere devam ediyor. Ekipler kurallara uymayan bir toplu taşıma aracının ruhsatını geçici olarak iptal etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı denetim ekipleri toplu taşıma araçlarına yönelik denetimlere devam ediyor. Denetim ekipleri toplu taşıma araçlarının yönetmeliklere ve İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uygun çalışmaları denetleyerek koronavirüs salgının yayılmasını engelleyecek maske, sosyal mesafe, temizlik ve Kart54 kullanımı konularının titizlikle takibini gerçekleştiriyor. Ekipler düzenli denetimlerin yanı sıra Alo 153 Çağrı merkezine iletilen talep ve şikayetler doğrultusunda işlemler gerçekleştiriyor. 

Yaşlılara ve engellilere uygunsuz davranan otobüsün ruhsatı iptal edildi...

Kurallara uymayanlara gerekli cezai işlem uygulanıyor

Konu ile ilgili Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Toplu taşıma araçlarına yönelik denetimlerimizi düzenli olarak gerçekleştirmeye devam ediyor, yönetmeliklere ve İl Hıfzıssıhha kurulu kararlarına uygun çalışma gerçekleştirmeyenlere gerekli cezai işlemi uyguluyoruz. Bu kapsamda 65 yaş üstü ve engelli yolculara uygun olmayan davranışlar sergileyen ve şikayetleri tekrarlayan Korucuk Özel Halk Otobüsü hattındaki bir aracın ruhsatı geçici olarak iptal edilmiştir. Yolcularımızın daha sağlıklı yolculuk geçirmeleri adına gerçekleştirdiğimiz denetimlerimize aralıksız devam edeceğiz. Kurallara uymayan toplu taşıma araçları ile ilgili gerekli cezai işlemi uygulayacağımızı belirterek bu hususta tüm toplu taşıma aracı sahiplerinin kurallara riayet etmeleri önemle rica ederiz” denildi.
 

Haber : Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 21:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meral Şişman
Meral Şişman - 4 hafta Önce

Geçenlerde ben birebir Hendek otobüsünde denk geldim. Engelli bir amca arabasıyla otobüse bindi ve engelli rampası bozuldu diye şöför sinirlendi. Elinde telefon bir yerleri arıyor ve amcanın yanında hiç çekinmeden “ arabaya bi engelli bindi rampa bozuldu diyor sinirli sinirli”. Amca kendini kötü hissetti o anda. Keşke tüm otobüsler denetlense bu şekilde. Haftada bir kontrol edilmesi gereken rampa sensörünü kontrol etmeyip, çalışmamasının sinirini başkalarından çıkaramazlar.

Metin Budak
Metin Budak - 4 hafta Önce

Bir de araçlara sonradan takılan led farların denetimi yapılsa Akşamları araba süremiyor Uz Karşıdan gelen led farların aşırı derecede ışık saçmasından dolayı çok rahatsız olmaktayız bunlarida denetlerseniz iyi olur

Zerrin Gençol
Zerrin Gençol - 4 hafta Önce

Sadıç Bir tane dernek de engelliler adına bir proje uygulayıp araca nasıl bindirilip-indirilir konusunda emniyetle ortak bir çalışma yapmak için talepte bulunmadı.
Belediye bana gel desin hepsini 1 saate egitir anlatırım

Zerrin Gençol Sadıç
Zerrin Gençol Sadıç - 4 hafta Önce

3 ayrı engelliyi alıp (bastonlu, t.sandalyeli ve akülü aracı olanı) uygulamalı eğitim verilmeli bu şoförlere! Çünkü bu üçünün de binme şekli farlı açılardan oluyor ve biz engelliler mağdur oluyoruz.

Ferdi Turan
Ferdi Turan - 3 hafta Önce

Hepsi birbirinden ayı müşterinin kıymetini bilmezler virusde de ağlarlar mahcubuz işimiz yok napacaz devlet yardım etsin diye... Bunlar güzel bı eğitimden denetimden geçilmesi gerekiyor 1 tanesi değil hepsi aynı...

SIRADAKİ HABER