Üretime Ara Verilen Fabrikada , Korona Pozitif sayısı artı…

Edinilen bilgilere göre İlçemiz Hendek’te faaliyet gösteren bir fındık fabrikasında bu hafta çarşamba günü başlayan ve cuma günü üretimin durdurulması kararı çıkan fındık fabrikasındaki korona virüs pozitif sayısının artığı öğrenildi.

Güncel Haberler 25.04.2020, 14:24 31.05.2020, 01:03
Üretime Ara Verilen Fabrikada , Korona Pozitif sayısı artı…

Edinilen bilgilere göre İlçemiz Hendek’te faaliyet gösteren bir fındık fabrikasında bu hafta çarşamba günü başlayan ve cuma günü üretimin durdurulması kararı çıkan fındık fabrikasındaki korona virüs pozitif vaka sayısının artığı öğrenildi.

Dün Hendek'te Bir Fabrikada Korona Virüs Nedeniyle Üretime Ara Verilmişti, Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda ilk çıkan sonuçlara göre çarşamba günü virüs belirtileri ve şikayetleriyle Hastaneye bir fabrika çalışanının gittiği, ardından çalışanın temasının olduğu düşünülen kişilerin hastane tarafından izleme alınması amacıyla aynı gün ve ertesi gün hastaneye gittikleri öğrenilmişti.

Edinilen bilgilere göre sürdürülen çalışmalar sonrasında, çok sayıda çalışanın virüsün belirtileri, semptomlarının görülmesi üzerine tanı konulabilmesi için kan alınarak testlerin yapıldığı, gelen ilk testler sonrasında, fabrikada çalıştığı öğrenilen bir çalışanın ardından, bir ertesi günde 3 çalışanın ve bu çalışanların temasta olduğu, 12 çalışanın coronavirus testinin korona pozitif vaka çıktığı öğrenildi.

Dün bir bölüm çalışanın daha tedbir amacıyla hastaneye sevk edildiği, çeşitli testlere tabi tutulduğu, fakat test sonuçları nın henüz gelmediği, vaka sayısının artasından engişe ediliyor.

Tüm çalışanların 14 gün süreyle karantinaya alındığı, fabrikanın tüm bölümleri dezenfekte edileceği öğrenildi.
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 16 Ocak 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
-2
açık