Trafiği lambalarında yeni düzenleme

Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından trafikte farkındalık çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda şehrin muhtelif noktalarındaki 36 adet bas-geç sinyalize taşıt trafiği lambasının sarı uyarı ışığına dönüşümü tamamlandı.

Güncel Haberler 19.06.2019, 11:40 19.06.2019, 11:46
Trafiği lambalarında yeni düzenleme

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından trafikte farkındalık çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda şehrin muhtelif noktalarındaki 36 adet bas-geç sinyalize taşıt trafiği lambalarının sarı uyarı ışığına dönüşümü tamamlandı. Yaya geçiş noktalarında araçları hızlı geçmeye teşvik ettiği gözlemlenen yeşil ışığın trafiği tehlikeye sokmaması adına gerçekleştirilen farkındalık hareketi, yayalara karşından karşıya güvenli geçiş imkânı sağlıyor.

Güvenli geçiş imkânı
Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığımız tarafından 2019 yaya önceliği yılı ilan edildi. Bu nedenle trafikte yaya önceliğini sağlayan farkındalık çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda şehrin muhtelif yerlerindeki 36 adet bas-geç sinyalize taşıt trafiği lambasının sarı uyarı ışığına dönüşümünü tamamladık. Araç ve yaya trafiğini olumsuz yönde etkileyen bir durumun bulunmadığı farkındalık hareketi ile vatandaşlarımız karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçiş sağlayabilecek” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (2)
Ali Yigit Melek Naz 3 yıl önce
Hantegin oraya buldukları çözüm çok güzel insanalrın iş ini zor laştir di sadece
Kerem Güldeste 3 yıl önce
Lambalar olsa ne olur olmasa ne olur EGS yapıştıracan milletin ensesine bak nasıl mum oluyorlar, ilçedeki tüm lambalar fasaryadan anıyor, yansa ne olur yanmasa yerel halk zaten biliyor siz uygulamışsınız neye kime
4
açık