Raylı sistemleri incelendi, Hendek bu projenin neresinde ?

Yüce, şehrin ulaşım geleceğinde çok önemli bir yere sahip olacak raylı sistemlere ilişkin bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Güney Kore’nin başkenti Seul’e gitti.

Güncel Haberler 28.09.2019, 13:35 28.09.2019, 14:07
Raylı sistemleri incelendi, Hendek bu projenin neresinde ?

Raylı sistemler Sakarya ulaşımında milat olacak”

Raylı sistemlere ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Güney Kore’nin başkenti Seul’e giden Başkan Ekrem Yüce, “Raylı sistemler hakkında geniş bilgi almak, modern teknolojiyi yakından görmek ve iş birliğimizi kuvvetlendirmek adına Güney Kore’nin başkenti Seul’deyiz. Raylı sistemler üzerine çalışmalar yapan firmalarımızı ziyaret ettik. Mühendislerden detaylı bilgiler aldık. İnşallah ulaşımda hayata geçireceğimiz raylı sistemler Sakarya için yeni bir milat olacak” dedi.

Ulaştırma Profesörü Prof. Mustafa Ilıcalı ve beraberindeki heyet ile raylı sismlere ilişkin bilgiler alan Başkan Ekrem Yüce, Sakarya’yı raylı sistem rahatlığıyla buluşturmak için adımlar atacaklarını Seul’den paylaştı.

Milat olacak

Güney Kore temaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, “Raylı sistemler hakkında geniş bilgi almak, modern teknolojiyi yakından görmek ve iş birliğimizi kuvvetlendirmek adına Güney Kore’nin başkenti Seul’deyiz. Ulaşım alanında yaptığı çalışmalarla bildiğimiz Erzurum eski Milletvekilimiz olan Prof. Mustafa Ilıcalı ve heyetle birlikte raylı sistemlere ilişkin çalışmalar yapan firmalarımızı ziyaret ettik. Mühendislerden detaylı bilgiler aldık. İnşallah ulaşımda hayata geçireceğimiz raylı sistemler Sakarya için yeni bir milat olacak” dedi.

Raylı sistemler için Seul’de

Sakarya’yı günün modern ulaşım olanakları ile buluşturmak istediklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Ulaşımı geniş bir çerçevede ele alıyoruz. Yeni duble yollar, kavşaklar ile şehrimiz yol ağını genişleteceğiz. Raylı sistemler ile de hem modern ve konforlu ulaşımı sağlayacak hem de şehir içi trafiğine rahatlık kazandıracağız. Kararlılıkla raylı sistemler noktasında yapabileceklerimizin üzerine eğiliyoruz. İşta bugün de bu sistemi en iyi şekilde yapan Seul’de raylı sistemlere ilişkin hamlelerde bulunduk. İnşallah şehrimize güzel haberlerle döneceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Haber : Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (5)
Esma Negiz Aydoğan 3 yıl önce
İnşaAllah Hendek Sakarya hattına bir metro hattı düşünülür ve yapılır.Neden olmasın?
Yilmaz Keskin 3 yıl önce
kesin olur, mevcut belediye başkanının vizyonu o kadar genişki; Hendek’i silikon vadisi bile yapar. Az sabır, bir türlü ne kadar olduğunu bilmediğiz borçları bir bitirsin, her şey güzel olur.
Emre Başkurt 3 yıl önce
Yollarına bir asfalt dökmekten aciz bir belediye raylı sistem bakmaya gidiyor. Benim vatanımın parasını haksız yere yiyenler bir gün hesap vereceksiniz
Cesur Küt 3 yıl önce
Hendek önce çukurları doldurmayı becersin
Nagihan Şimşir 3 yıl önce
Mezbane karsisindaki soka bakin dikenner evlerimize giriyo partililer gormedi rayi nereye koyacaklar bilmiyorum adres vermeye utaniyorum koylerde kalmadi bole yol yazik
16
parçalı bulutlu