Önlem Amaçlı 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartları iptal edildi

Koronavirüsle (COVİD-19) mücadele noktasında alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Sakarya dan Hendek'e gelmek isteyen veya Sakaryaya gitmek istene 65 yaş üstü vatandaşlar ücretsiz karttan yaralanamayacak. 65 Üstü vatandaşların dışarıya çıkmamalarıyla ilgili ilave tedbirler aldındı. Büyükşehir Belediyesi Kriz Masasından yapılan açıklamada 65 yaş üzeri vatandaşların ücretsiz seyahat hakkının süreç tamamlanana kadar dondurulduğu ifade edildi.

Güncel Haberler 22.03.2020, 14:12
Önlem Amaçlı 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartları iptal edildi

65 yaş üzeri ücretsiz ulaşım uygulaması durduruldu

Koronavirüsle (COVİD-19) mücadele noktasında alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Büyükşehir Belediyesi Kriz Masasından yapılan açıklamada 65 yaş üzeri vatandaşların ücretsiz seyahat hakkının süreç tamamlanana kadar dondurulduğu ifade edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de görülen Koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı aldığı tedbirlere bir yenisini daha ekledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından salgınla mücadele noktasında kurulan Kriz Masası’ndan yapılan açıklamada, 65 yaş üzeri vatandaşların ücretsiz seyahat hakkının süreç tamamlanana kadar dondurulduğu ifade edildi. Açıklamanın devamında zaruri durumlar haricinde evden çıkılmaması çağrısı tekrarlanırken, İçişleri Bakanlığı’nın da 21 Mart Cumartesi gecesi saat 24.00 itibariyle 65 yaş üzeri vatandaşların ve kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden çıkmalarına sınırlandırma getirdiği hatırlatıldı.
 

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu