Hendek’te Muhtarlığa bayan eli değdi

Hendek te bir ilk yaşandı, geçmişte muhtar aday adaylarını gören Hendek’te bir bayan muhtar adayı bu kez aldığı oylarla rakibi eski muhtarı geçerek muhtar seçildi. 

Güncel Haberler 02.04.2019, 15:06 02.04.2019, 17:55
Hendek’te Muhtarlığa bayan eli değdi

Hendek te tarih'te bir ilk yaşandı, geçmişte muhtar aday adaylarını gören Hendek’te bir bayan muhtar adayı bu kez aldığı oylarla rakibi eski muhtarının oy sayısını geçerek muhtar seçildi.Hendek Aşağı Hüseyinşeyh Mahallesinde 31 Mart Yerel Seçimlerinde Aday olan Şükriye TATARHAN, muhtar olma serüvenini şöyle anlattı.

“Mahallem için geçen dönemki muhtarımız beni 1. sıra aza olarak makbul görmüştü , 1. sıradan aza olarak görev yapmıştım, bu dönem ben 3. sıra aza göstermişler buna kızdım ve gelecek dönem bende muhtar adayı olacam diyerek çıktığım bu yolda beni muhtar olmamda büyük emeği geçen tüm mahalle halkına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

Geçmişten günümüze gelen Bayanlardan muhtar olmaz deyimi Hendek için değişerek, bir bayan muhtarımız var olarak muhtarlık mesleğine bir bayan eli değdi. Muhtarı tebrik etmeye, mahalle sakinleri ve okul arkadaşları gelerek azmi ve başarısından ötürü kendisini kutladılar. Muhtar Tarhan’a muhtarlık yaşamında başarılar dileriz. 


Yorumlar (7)
Yuksel Uzun 3 yıl önce
Muhtarımızı seçtik ama başkanımızı seçemedik
Ugur Betül Akan 3 yıl önce
Aşağı Hüseyin Şeyh Mahallesine en güzel şekilde hizmet verecek olan Şükriye Tatarhan ablamiza her zaman köyümüz için desteğe hazırız yapılacak olan işler var köy okulumuz içi ve çevresi bakımsız bir halde orası köyümüz için en değerli yer bulunamayan veli bir nimet okulun çevresinin ve içinin düzeltilmesi için her türlü desteği gereken yerlerde isteyip elimizi taşın altına koyup inşAllah yeni muhtarımızla bunları başaracagız
Atilla Celebi 3 yıl önce
Başkanımız hendek e hayırlı olsun şükriye kardeşime de muhtarlık hayırlı olsun
Ismail Demirel 3 yıl önce
hayırlı ugurlu olsun tebrikler başarılar dilerim
Hanife aydin 3 yıl önce
Tebrikler
Hayırlı olsun 3 yıl önce
Devamını dilerim
Sezai PEHLEVAN 3 yıl önce
Şükriye kardeşimiz y. Hüseyinşeyh için biçilmez kaftan örnek muhtar olacağının garantisi olacak, inanıyorumki birdahaki mahallenin muhtar aramayacak kendisine hayırlı görevler diliyorum. Tebrikler Hüseyinşeyh mahallesi sakinleri...
17
parçalı az bulutlu