Hendek'te İş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi...

Hendek Belediyesi tarafından 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu çerçevesinde

Güncel Haberler 02.06.2021, 17:03 02.06.2021, 17:16
Hendek'te İş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi...
© HENDEK HABER

BELEDİYE PERSONELİNE ‘TEMEL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ’ EĞİTİMİ

Hendek Belediyesi tarafından 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu çerçevesinde Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelikte geçen konular hakkında tüm personellere  'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' verildi.

TÜM PERSONELLER

Hendek Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikâh ve Toplantı salonunda COVİD19 tedbirleri kapsamında 40 kişilik gruplar halinde düzenlenen eğitime belediye personelleri katıldı. İş güvenliği Uzmanı Samet Akyol tarafından 'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği’ konularında personele bilgi verildi.

Hendek'te İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi

DETAYLAR

Eğitim seminerinde işçilerin yasal haklarını, iş yerlerinde olabilecek tehlikeleri ve meslek hastalıklarını anlatan İş Güvenliği Uzmanı Samet Akyol, öncelik olarak iş güveliği kurallarına uyulması gerektiğini belirtirken, iş kazalarının yüzde 88’inin güvensiz davranışlar, yüzde 10’unun güvensiz koşullar, yüzde 2’sinin ise nedeni bilinmeyen sebepler dolayısıyla meydana geldiğini ifade etti. 

İŞ GÜVENLİĞİ

İş güvenliğinin kaza olduktan sonra değil, kaza olasılıklarının ortadan kaldırmaya yönelik olduğunu belirten Akyol, “Bir anlık dikkatsizliğin ömür boyu izlerini taşıyacağınız kazalara sebep olabilir. Yaşanan kazaların birçoğu geçici olmayabilir. O yüzden her zaman dikkatli olmalıyız” diyerek çalışanları uyardı.

Hendek'te İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi

Eğitime katılan personeller programın sonunda 10 sorudan oluşan sınava tabi tutuldular. Eğitimlerin periyodik olarak devam edeceği açıklandı.

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (0)
15
az bulutlu