Hendek’te Gönüllü TİM Ekiplere günlerdir destek veriyor

Hendek ilçesinde gönüllü olarak kurulan ve bölgede yaşanan bir çok afet durumunda kendi imkanlarıyla ellerini taşın altına koyan arama kurtarma timi günlerdir Yol kontrollerinde emniyet ve sağlık ekiplerine destek oluyor.

Güncel Haberler 08.04.2020, 13:19 08.04.2020, 13:36

İlçemiz Hendek Sakarya bağlayan TEM Otobanı üzerinde yer alan dinlenme tesislerinde korona virüsü önlemleri kapsamında konuşlanan, Jandarma Timlerine destek olan SAKE Sakarya Arama Kurtarma Timi günlerdir korona virüsü ateş ölçüm ve yol izin belgelerinin kontrol edilmesinde gönüllü olarak destek oluyor.

Kontrol noktasında yol izin belgesinin yanı sıra, sürücülerin ateş ölçümleri yapılmakta, yaş sınırları kontrol edilmekte, aksi durumda cezai işlemler Jandarma ekiplerince yapıldığı öğrenildi.

Her gün binlerce aracın geçtiği TEM otoyolu Hendek - İstanbul yönü ve  Hendek Ankara Yönünde iki grup halinde gece geç saatlere kadar 5 er kişilik timlerle , toplamda 10 kişilik özel eğitimlere sahip tim, değişmeli olarak Jandarma ekiplerine destek olduklarını öğrendik. 

Jandarma ekipleri, her daim her koşulda yanlarında olan ve ipin bir ucundan tutan ekibe Jandarma Trafik ekipleri , bu zor günlerde personelimiz gibi canla başla bizlerle çalışan gönüllülere çok teşekkür ettiklerini belirtiler.

Yorumlar (0)
23
açık