Hendek’te en anlamlı etkinlik...

Hendek Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, "Çanakkale Geçilmez" dedirten kahramanlara minnetlerini sunmak için ‘Vatan Sana Canım Feda’ 4. Geleneksel Sevgi Bağı Etkinliğimizi düzenlendi.

Güncel Haberler 01.04.2019, 13:23 01.04.2019, 13:44
Hendek’te en anlamlı etkinlik...

Etkinliğe katılım

Okulun Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe İlçe Kaymakamı Orhan Burhan, Hayırsever İşadamı Rüştü Çürüksulu, Jandarma Komutanı Deniz Kün, Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Türkiye Kuva-i Milliye Mücahitleri Derneği Hendek Şube Başkanı Mustafa Baş, Gaziler Dernek Başkanı Ferhat Albayrakoğlu, Milli Eğitim Şube Müdür Yardımcısı Muhammet Turgut ve davetliler katıldı.

Mehmetçik oyunu

İngilizce Öğretmeni Elif Kuş yönetiminde okul korosunda bulunan Sudenaz Kazın, Buket Albayrakoğlu, Sıla İrme, Fatma Akgün, Sude Sinay Korkmaz, Gamze Karagöz, Beyza Küçük, Cansu Şimşek eşliğinde İstiklal Marşının okunması ve Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından Okul Müdürü Sevda Aslan, “Vatan Sana Canım Feda” 4.Geleneksel Sevgi Bağı etkinliği hakkında  bilgi verdi. Programda Okul Öncesi Öğretmeni Birsel Çetinkaya rehberliğinde Anaokulu öğrencileri tarafından “Aslan Mehmetçik” adlı oyunu sergilendi.

İlgiyle izlendi

Çocuk Gelişimi Öğretmeni Fatma Seyhan ve Edebiyat Öğretmeni Fatma Benli rehberliğinde Rumeysa Koç, Zeynep Günak, Esra Karabina ve Kardelen Çam tarafından hazırlanan “Ya Şehit Ol Ya Gazi” isimli gösteri ilgiyle izlendi. Öğrenci Cansu Şimşek Mağusa Limanı, Çanakkale Türküsü ve Drama Köprüsü türkülerini seslendiriştir.

Hediyeler verildi

Programa gelen konuklara El Sanatları Bölümü Öğretmeni Saime Arı ve öğrencileri tarafından hazırlanan hediyeler verildi. Davetlilere Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümümü Öğretmenleri Suna Şimşek, Sevilay Çakmak, Arzu Gök ve 11/C öğrencileri tarafından hazırlanan mantı ve tatlı ikramları da yapıldı.

Yorumlar (1)
Vatandaş 3 yıl önce
Sevgi pıtırcıgi okul müdürü sowwwww
13
açık