Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Hendek’te de T.C. ibaresi geri geldi

Bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşlarının tabelalarından yer alan “Türkiye Cumhuriyeti” anlamına gelen T. C. ibaresi çeşitli tartışmalar ve alınan kararlarla , birçok kurum kuruluşun tabelasından çıkarılmıştı.

Hendek’te de T.C. ibaresi geri geldi

Bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşlarının tabelalarından yer alan “Türkiye Cumhuriyeti” anlamına gelen T. C. ibaresi çeşitli tartışmalar ve alınan kararlarla , birçok kurum kuruluşun tabelasından çıkarılmıştı.

Yaşanan bu T.C. gerdinlikleri sonrasında bir çok yerde tabelalardan kaldırılan T.C ibaresinin kaldırılması konusunda muhalefetin bir çok çıkışı yaşanmıştı. Hataa bir dönem Sosyal medya hesaplarının Başına tepkiyi dile getirmek amacıyla T.C ekleyen milyonlarca kullanıcı konuşulur olmuştu.

31 Mart yerel seçimleri sonrasında Büyük şehirlerde değişen belediye başkanlıkları, o zaman yanlış olarak düşünülen bu durumu düzeltmek amacıyla ilk icraatları olarak Belediye girişlerinde yer alan belediye isminin önüne T.C. ibaresini yeniden ekleyerek kullanılmasını uygun bulmuşlardı. Bu furye giderek büyüdü ve yerel yönetimlerde de bir çok belediyece doğru olarak düşündüğü bu uygulamaya geri dönerek T.C. ibaresini tabelalarına ekledi.

Hendek Belediyesinde de kaldırılan T.C ibaresi 31 Mart yerel seçimleri sonrasında parti ve başkan değişikliği yaşandı. Hendek halkının sandığa giderek demokrasik bir şekilde oy kullanması neticesinde Büyük Birlik Partisi Belediye başkan adayı Turgut Babaoğlu’nu başkan seçilmesiyle durum değişti.

Hendek Belediye Başkanlık Göreve gelen Turgut Babaoğlu icraatlarına başladı. Bugün Hendek Belediyesi Tabelasında yer almayan T.C ibaresi yenilenerek eklendi.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yilmaz Keskin
Yilmaz Keskin - 1 yıl Önce

Tamam bir kesiminde desteğini alır, bu sayede belediye meclisinde gizli ittifak ile çoğunluğu elde edeceğini sanıyor, birisi bu şahsa hatırlatsın boş bardaktan su içilmez olduğunu

Z'afer Başmanav
Z'afer Başmanav @Yilmaz Keskin - 1 yıl Önce

Yilmaz Keskin neden açıklamadilar o zaman heyete göre amel mevzusu bunlar biz hepsinin evveliyatini biliriz aciklarlarsa bugün kiviracak alanları kalmayacaktı bak adam olan adam nasıl açıklıyor heee bunun iktidarından sonra bakılır borca alacağa ona göre lakırdı edilir bir önceki başkana gelince de o seçilmesi atandı oda işte bu günlerin kurbanı idi hem şeffaf lik tan bahsediyorsun hem açıklayın diye basbas bağırdım diyorsun Siz deyince de kızıyorsun hayırdır

Yilmaz Keskin
Yilmaz Keskin @Yilmaz Keskin - 1 yıl Önce

Z'afer Başmanav iyi güzel diyorsun da seçildiğinde borcunu harcını alacağını karşılığını acıklasın kamuoyuna diye defalarca dillendirdik, ve bundan önceki başkan nerden ne kadar borçla geldi ne bıraktı oda acıklar, hep beraber bakarız, dolusuna boşuna edebine, susmak gerekirse o erdemliğide gösteririz; şeffaf olun şeffaf. Birisi yorum yazdı diye hemen SİZ diye suçlamayın( birileri alkış tutsun diye yapılan icraatları dile getireceğim.) iyiki TÜRK olarak dünyaya gözlerimi açtıran Rabbime Şükürler Olsun

Z'afer Başmanav
Z'afer Başmanav @Yilmaz Keskin - 1 yıl Önce

Yilmaz Keskin ne yapsın bardakta birşey mi kalmış adam sandıklariniz 100 milyonun üzerinde borclandirmis belediyeyi birde utanmadan sıkılmadan haala burda lakırdı ediyorsunuz edep yahu

Tülin Kır
Tülin Kır - 1 yıl Önce

Bizde yakışan budur helal olsun

Hüsamettin Zengin
Hüsamettin Zengin - 1 yıl Önce

Himpas arti belediye 100 milyon borc Allah kolayliklar versin

Süleyman Beykoz
Süleyman Beykoz @Hüsamettin Zengin - 1 yıl Önce

Hüsamettin Zengin 120

TC Durmuş Erdoğan
TC Durmuş Erdoğan - 1 yıl Önce

Belediyeler mahalli idarelerdir. T.C leri yazmalarına aslında gerek yok. Asıl olan merkezi yönetim bütçesine tabi kurum ve kuruluşların yazmasıdır. Yani bakanlıklar ve bakanlıklara bağlı il ve ilçe teşkilatlarının yazmasıdır. Oda iktidar değiştiğinde mümkündür.

SIRADAKİ HABER