Hendek'te caddeden yayılan müzikle yaşlıları mutlu ettiler...

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü, Hendek Melek Nişancı Huzurevi  Müdürlüğü , Hendek Belediyesi işbirliği  ile  1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla huzurevinde ikamet eden yaşlılara yönelik mesafeli bir  organizasyon gerçekleştirildi.

Güncel Haberler 01.10.2020, 17:47 05.10.2020, 21:23
Hendek'te caddeden yayılan müzikle yaşlıları mutlu ettiler...
© HENDEK HABER

Sakarya Aile ve Sosyal Çalışma İl Müdürü Musa ZOR ve eşi Derya ZOR , Hendek Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU, Hendek  İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr.  Tekin Ulaş KARATEPE, Hendek Melek Nişancı Huzurevi Müdürü Nurdan AVCI, Hendek Sosyal Hizmetler Müdürü Fatma Gülşen  DURSUN , Hendek Belediyesi Sağlık İşleri Başkanı Kemal ATALA , Hendek huzurevi dışından katılım sağladılar.

Hendekte caddeden yayılan müzikle yaşlıları mutlu ettiler...

COVİD19 Pandemisi sürecinde yaşlıların izolasyonu Hendek ilçesinde her yıl yaşlılar ile ilgili gerçekleştirilen proje ve etkinlikler bu yıl COVİD 19 Pandemisi dolayısıyla  gerçekleştirilemedi.Hendek Melek Nişancı  Huzurevi nde aylardır  yaşlılar izole bir şekilde yaşamlarını sürdürmek te ve ilgili kurumlardan sağlık desteği almaktadırlar.Yaşlı ve kronik hastaların risk grubu olduğu bilim uzmanlarınca ifade edilirken hayatlarını riske atmadan dış dünya ile etkileşim halinde olmaları konusunda farkındalık sağlamak isteyen Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü proje ekibi bir çalışma başlattı. Yüreklere dokunacak mesafeli bir çalışma ile unutulmadıklarını hissettirmek üzere harekete geçildi ve organizasyon yasaklarına dikkat ederek huzurevi arka sokağında bir müzik dinletisi gerçekleştirdiler.

Hendekte caddeden yayılan müzikle yaşlıları mutlu ettiler...

Hendekte caddeden yayılan müzikle yaşlıları mutlu ettiler...

Yaşlılar ve katılımcılar aynı gökyüzü altında ayrı sokaktaydılar...

Caddeden gökyüzüne yayılan müzikle yaşlılar bulunduğu bahçe  içinde  mesafeli kutlamalarını gerçekleştirirken, çalışmada  onların enfeksiyonlardan koruyucu tedbir ve mesafelerle uzak tutulmaları noktasına büyük özen gösterildi.

Hendek Belediyesi ekipleri sokağı temizleyerek platform oluşturdular. Katılımcılar az sayıda  sosyal mesafe , maske ve el dezenfektanları ile hazırlanmış alanda maksimum önlemler ile bulundular.

Hendekte caddeden yayılan müzikle yaşlıları mutlu ettiler...

Coronavirus günlerinde toplum ruh sağlığını destekleyen örnek bir uygulama ile  yaşlıların hayata dair motivasyonuna katkı sağlayan uygulama yaşlı gözleri gülümsetti.

Hendekte gönüllü olarak etkinliklere katkı sağlayan müzik Eğitmenleri Mehmet Adalı ve Ahmet Akgün platform üzerinden sevilen şarkılarla yaşlıları gökyüzünün mavilikleri ile buluşturdular.

Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz.Dr.  Tekin Ulaş KARATEPE ve Hendek Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU günün anlamını vurgulayan konuşma gerçekleştirdiler. Hendek Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU  huzurevindeki yaşlılara şarkı seslendirerek programa renk kattı. Huzurevi sakinleri müzikle birlikte uzun süredir sakin ve sessiz ortamlarının dışına çıktılar. Müzikle yayılan ezgilere eşlik ettiler.

Hendekte caddeden yayılan müzikle yaşlıları mutlu ettiler...

Huzurevi yaşlıları  ile  birlikte mesafelerle okunan şiirle  duygu dolu anlar yaşandı. Huzurevindeki yaşlılar mikrondan yayılan sesleri ile duygularını ,düşüncelerini ve memnuniyetlerini ifade ettiler.

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü kurumların birlikte çalışmalarla toplumun pozitif anlamda ruh sağlığının desteklenmesinin önemini vurgulayarak büyüklerimize saygı ve hürmetle davranmamızın öneminin altını çiziyorlar. Covid 19 sürecinde enfeksiyon kurallarına uyulması konusunda toplumun duyarlılıkla yaklaşmasını özellikle yaşlılar ve kronik hastalar yönünden önemle  hatırlatıyorlar.
 

Yorumlar (0)
28
açık