Hendek’te “BAHÇELİ’nin posteri, hangi gerekçe ile asılmıştır…”

Cumhuriyet Halk Partisi Hendek İlçe Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramında Hendek Cumhuriyet Alanında asılan "Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin posteri, hangi gerekçe ile asılmıştır." diye sordu. Büyük Birlik Partisinden Belediye Başkanı olan ve gelişen süreçte Mhp'ye geri dönen Babaoğlu Buduru ma benzer bir durumu yıllar önce kendisi karşı çıkmıştı, gelinen noktada genel başkan nın posteri Zafer Bayramında Cumhuriyet Meydanında asılması konusunda bir basın açıklamasında bulundu.

Güncel Haberler 01.09.2020, 15:59 04.09.2020, 11:55
Hendek’te “BAHÇELİ’nin posteri, hangi gerekçe ile asılmıştır…”
© HENDEK HABER

"30 Ağustos Zafer bayramı törenleri öncesi,İlçemiz Cumhuriyet alanına asılan bayraklar dikkat çekti.

Şanlı Bayrağımız,Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Cumhurbaşkanı Sayın  Recep Tayyip ERDOĞAN ve Cumhur ittifakının ortağı sayın Devlet BAHÇELİ’nin posterleri yan yana asılmıştır.

Resmî törenlerde devlet protokolünün kuralları bellidir.Bu kurallar ve gelenekler gereği herhangi bir  siyasi parti başkanının posteri, ATATÜRK ve Cumhurbaşkanının posteri ile yan yana asılamaz.Merak ettiğimiz konu Cumhur ittifakının ortağı Mİlliyetçi Hareket partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin posteri, hangi gerekçe ile asılmıştır.

Asılan bu bayrak kamuoyunda tepkilere neden olmuştur.

Geçmişe dönerek bir hatırlatma yapmak isteriz; 23 Nisan 2013 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Hendek ATATÜRK stadyumunda yapılan törenlerde;dönemin belediye başkanı, devlet geleneklerini hiçe sayarak ATATÜRK posterinin yanına ,Başbakanın posterini asmıştı, bu yanlışa Hendek halkından ve siyasi partilerden tepkiler geldi. Dönemin MHP ilçe başkanı Sayın Turgut BABAOĞLU’da bizlerle birlikte tepki göstermiş ve poster indirilmişti.

Şimdi siz iktidar olunca devletin gelenekleri mi değişti?

Devlet gelenekleri muhalefette farklı, iktidarda farklı uygulanmaz,uygulanmamalı.

Gece yarısı apar topar indirdiğiniz bu bayrakları astıranlar için gereğini yaptınız mı?

Hendek Kamuoyunda oluşan itirazları dikkate alarak, bundan böyle Kurucu liderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve Cumhurbaşkanımızın posterleri dışında bir başka resim asılmaması için hassasiyetinizi önemle rica ediyoruz."

Nihat BAYRAKTAR
CHP Hendek İlçe Başkanı

 

Yorumlar (3)
Osman 2 yıl önce
Öztek e de astıkar gerekçe ilçe kongresi var diyecekler ama çarşı yakışmadı zaten aklı selim biri söyledide kalktı o
HAKAN DENİZ 2 yıl önce
syn başkan sizin bu denli söyleyişlerinizle hiç bir yere varamiyacaginiz açık ve net ortada sizin yaptığınız öküzün altında buza aramak gibi bişi bırakın da herkez görevini yapsın. Ne olmuş syn Devlet Bahçeli nin posteri asılmışta hakketten bazen insanı çileden çıkaracak yazılarınız var.ama ne olacak ki başındaki neyse sende o olursun. ne ekersen onu biçersin.armut dibine düşer. Bunun gibi bir cok daha ibareler var günlük hayatımızda al birini vur ötekine gibi... saygılar bizde gereğini arz ediyoruz...
Hahaha 2 yıl önce
Çok komiksin ya ne mi olmuş
Hiç iyi olmamamış yapılmaması gerekiyor turgut geçmişte söylediği sözlerini yutmasın
4
açık