banner194
banner194

Hendekli Bilgiç Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasında birinci oldu

İlçemiz Hendek ve Sakarya’yı gururlandıran bir haber daha geldi, Aslen Hendekli olan ve Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Hafızlık Proje bölüm öğrencisi Beytullah Bilgiç Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasında birinci oldu.

Hendek Bayraktepe Mahallesi Fatih Cami İmam Hatibi Hasan Bilgiç’in oğlu olduğu öğrenilen ve Öğrenimi nedeniyle Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Hafızlık Proje Okulunda öğrenim gören, Beytullah Bilgiç, TRT Televizyonu tarafından düzenlenen Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasında haftanın birincisi seçildi.

Bu Haftaki Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının dün gerçekleştirilen sıralaması belli oldu. Düzenlenen yarışmanın son bölümünde en çok puanı alarak yarışmanın haftanın birincisi olan yarışmacı Hendekli Beytullah Bilgiç oldu. Haftada bir kez düzenlenen ve hafta finaline katılma hakkını elde etti.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Hafızlık Proje Okulunda öğrenim gören, Beytullah BİLGiÇ

Yarışmaya katılan ve haftanın birincisi olan kişilere 3 tam altın ile ödüllendirildi. Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Hafızlık Proje Okulunda öğrenim gören, Beytullah BİLGiÇ yarışmadan 390 puanla birinci olurken, İkinciliği Fatih YILMAZ 382 puan alırken, Üçüncülüğü Burhan AÇIKGÖZ , 371 puanlarını aldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER