Hendek'te traktör devrildi, çok sayıda fındık işçisi yaralandı

Olay Hendek Aktefek - Dereköy Mahallesi'ndeki bugün akşam saatlerinde fındık işçilerini taşıyan traktörün römorktan ayrılmasıyla meydana geldi.

Güncel Haberler 09.09.2020, 11:10 09.09.2020, 13:04
Hendek'te traktör devrildi, çok sayıda fındık işçisi yaralandı
© HENDEK HABER

Hendek Aktefek - Dereköy Köy sınırında yaşanan kazada fındık işçilerini taşımakta olan traktör devrildi. Kazada 19 kişi yaralandı… 19 yaralanan bölgedeki diğer hastanelere sevk edildiği öğrenilirken. Yaralılardan 1 tanesinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Hendek Dereköy ile Aktefek Mahallesi sınırında bayır aşağ inildiği sırada keskin bir virajda, Traktörden aramorkun ayrılmasıyla devrilen römorkta bulunan çok sayıda mevsimlik fındık işçisi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, Kaza yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Yaralıların bazılarının durumunun ağır olduğu bildirildi. Kazada ilk bilgilere göre 19 kişi yaralandı. Ferizli, Söğütlü Yenikent ve Sakarya Eğitim Hastanesi'ne 5 ambulans çıkış yaparak yaralıları sevk ettiği öğrenildi.

Hendek'te traktör devrildi, çok sayıda fındık işçisi yaralandı

2017 yılında Hendek Çamlıca da yaşanan kazada 7 kişi yaşamını yitirmişti traktörle yaşanan kazalarda her yıl onlarca kişi yaşamını yitiriyor.Her yıl yaşanan fındık işçileri dolayısıyla kazaların önüne geçilemiyor. Alınmayan önlemler yetersiz kalıyor.

Yorumlar (0)